Category:Toxicology

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
English: Toxicology is a discipline, overlapping with biology, chemistry, pharmacology, medicine, and nursing, that involves the study of the adverse effects of chemical substances on living organisms.
Токсикологија 
branch of biology, chemistry, and medicine
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е медицинска специјалност,
научна гранка,
меѓудисциплинарна наука
Е дел од биологија,
хемија
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 29 поткатегории од вкупно 29.

*

B

C

D

E

G

H

I

M

N

P

S

T

V

Податотеки во категоријата „Toxicology“

Прикажани се 140 од вкупно 140 податотеки во категоријата.