Category:Tremnik

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тремник 
village in Macedonia
Tremnik-MK.JPG
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Неготино, Вардарски регион, Македонија
Население
  • 533 (1948)
  • 661 (1953)
  • 552 (1961)
  • 639 (1971)
  • 746 (1981)
  • 822 (1991)
  • 818 (1994)
  • 827 (2002)
Надморска висина
  • 120 м
41° 26′ 21,84″ СГШ, 22° 09′ 12,96″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
ტრემნიკი (ka); Tremnik (fr); Tremnik (nan); Тремник (uk); Tremnik (sh); Тремник (bg); Tremnik (sr-el); Tremniku (sq); Тремник (sr-ec); Тремник (mk); Тремник (sr) fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

T

Податотеки во категоријата „Tremnik“

Прикажани се 7 од вкупно 7 податотеки во категоријата.