Category:Tresonče

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тресонче 
село во Македонија
Панорама на Тресонче.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Маврово и Ростуша, Полошки регион, Македонија
Население
  • 8 (2002)
  • 147 (1948)
  • 169 (1953)
  • 184 (1961)
  • 24 (1971)
  • 15 (1981)
  • 10 (1991, 1994)
Надморска висина
  • 1.314 м
41° 33′ 39,96″ СГШ, 20° 43′ 23,16″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Tresontché (fr); Tresontché (nan); Tresonče (sh); Tresonče (en); Тресонче (bg); Tresança (sq); Tresonče (nl); Тресонче (mk); Тресонче (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in North Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Македонија (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Tresonça (sq); Тресанче (bg); Tresonce (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.

A

D

M

N

P

S

T

Z

Податотеки во категоријата „Tresonče“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.