Category:Trikala Prefecture

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Unidad periférica de Tríkala (es); Unitat perifèrica de Trikala (ca); Trikala (de); Трикала (sr-ec); Трикала (bg); Trikala (tr); 特里卡拉州 (zh-hk); Trikala (sv); Трикала (uk); Tricala (la); 特里卡拉州 (zh-hant); 特里卡拉州 (zh-cn); 트리칼라현 (ko); Trikalo (eo); Trikala Prefecture (en); Trikala (it); Nome de Trikala (fr); Tríkala piirkonnaüksus (et); Trikala (nl); 特里卡拉州 (zh-hans); Trikala (sr-el); トリカラ県 (ja); 特里卡拉州 (zh); Prefectura Trikala (ro); Трикала (sr); Trikala (pt); Трикала (ru); Periferieininga Tríkala (nn); 特里卡拉州 (zh-sg); Trikala (prepektura sa Gresya) (ceb); Nomos Trikala (pl); Trikala (nb); Prefektura Trikala (sh); 特里卡拉州 (zh-tw); Trikala (fi); Prefektura Trikala (hr); Trikala (war); Trikala Prefecture (en); تريكالا (ar); Νομός Τρικάλων (el); ტრიკალა (ka) prefecture of Greece (en); prefecture of Greece (en); departement (nl) Tırhala (tr); Trikala (fr); Trikala (pl); Tríkala prefektur, Trikala prefektur (nb); Tríkala (nl); Prefectura de Trikala (ca); Tríkala, Prefectura de Tríkala, Unidad periferica de Trikala, Trikala, Prefectura de Trikala (es); GR-44 (de); 트리칼라 현 (ko); Tríkala prefektur, Tríkala periferieining, Trikala prefektur (nn); Prefettura di Trikala (it); Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων (el); Префектура Трикала (sr)
Trikala Prefecture 
prefecture of Greece
Подигање податотека
Епрефектура во Грција
Наоѓалиште Тесалија, Decentralized Administration of Thessaly and Central Greece, Грција
Главен град
39° 40′ 12″ СГШ, 21° 40′ 12″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

M

P

Податотеки во категоријата „Trikala Prefecture“

Прикажани се 27 од вкупно 27 податотеки во категоријата.