Category:Troolo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Трохоло; Трооло; Troolo; Trooli; Troolo; Troolo; Трооло; Troholo; vas v Makedoniji; село в Північній Македонії; dorp in Probištip, Noord-Macedonië; poble de Macedònia del Nord; Dorf in Nordmazedonien; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; село во Општина Пробиштип; village in Macedonia</nowiki>
Трооло 
село во Општина Пробиштип
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Пробиштип, Македонија
Население
Надморска висина
  • 490 m
Карта41° 54′ 13″ СГШ, 22° 09′ 18″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Troolo“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.