Category:Turalevo

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Туралево 
село во Македонија
Маало Липовик на село Туларево.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Кратово, Североисточен регион, Македонија
Надморска висина
  • 543 м
42° 04′ 44,12″ СГШ, 22° 06′ 18,9″ ИГД
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Turalevo (hu); Toularevo (nan); Turałewo (pl); Туралево (uk); Turalevo (sh); Туралево (bg); Touralevo (nl); Touralevo (fr); Turalevo (sr-el); Turaleva (sq); Туралево (sr-ec); Туралево (mk); Туралево (sr) village in Macedonia (en); Dorf in Nordmazedonien (de); селище в Република Македония (bg); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Македонија (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Торалево (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

N

Податотеки во категоријата „Turalevo“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.