Category:Units of volume

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
единица за зафатнина 
unit of measurement
Поткласа намерна единица
Физичка величина
Нормативна контрола
GND-ознака: 4512611-2
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

B

G

L

P

  • [+] Pint(2 К, 16 П)

Q

S

U

V

Податотеки во категоријата „Units of volume“

Прикажани се 52 од вкупно 52 податотеки во категоријата.