Category:Ural Mountains

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Урал (планина) 
Ural Mountains Map.gif
планински венец во Русија
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Епланински венец
Тековно наоѓалиштеРусија
Ширина
  • 150 километар
Должина
  • 2.500 километар
Надморска висина
  • 1.895 метар
Различно од
Нормативна контрола
VIAF: 243436120
GND-ознака: 4062082-7
Википодатоци

60° 00′ 00″ СГШ, 60° 00′ 00″ ИГД

Blue pencil.svg

Ural Mountains

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 16 поткатегории од вкупно 16.

*

E

F

I

K

M

N

P

R

S

Податотеки во категоријата „Ural Mountains“

Прикажани се 130 од вкупно 130 податотеки во категоријата.