Category:Varoš Parish

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Варошка парохија (mk) رعية في مقدونيا الشمالية (ar); парохија на МПЦ-ОА (mk); parochie in Noord-Macedonië (nl)
Варошка парохија 
парохија на МПЦ-ОА
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Епарохија
Наоѓалиште Општина Прилеп, Општина Долнени, Македонија
Епархија
Седиште
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 12 поткатегории од вкупно 12.