Category:Vešala

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вешала 
village in Macedonia
Vešala -1903.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Тетово, Полошки регион, Македонија
Надморска висина
  • 1.256 м
42° 03′ 38,16″ СГШ, 20° 50′ 48,84″ ИГД
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Vechala (fr); Vechala (nan); Vešala (sh); Veshalla (sq); Vešhala (de); Вешала (bg); Vešala (en); Vešala (nl); Вешала (mk); Вешала (sr) village in Macedonia (en); Ortschaft in Mazedonien (de); селище в Република Македония (bg); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Veshalla, Veshallë (de); Vesala (nl)

Податотеки во категоријата „Vešala“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.