Category:Vela Luka

Nga Wikimedia Commons
Jump to navigation Jump to search
Vela Luka 
Vela Luka (Croatia) view from mountains.jpg
 Logo-vl-001.png 
komunë në Kroaci
Wikipedia-logo-v2.svg Wikipedia
Instancë emunicipality of Croatia
VendndodhjaZhupania e Dubrovnikut dhe Neretvës, Kroacia
Lartësia mbidetare
  • 0 Metri
webfaqja zyrtare
Authority control
VIAF ID: 241202622
GND ID: 4476967-2
Wikidata

42° 57′ 39,96″ N, 16° 43′ 09,84″ E

Blue pencil.svg

Vela Luka (pronounced [ʋela luka] (Italian: Vallegrande) is a small town and a municipality in Dubrovnik-Neretva County in southern Dalmatia, Croatia.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 7 nënkategori, nga gjithsej 7.

I

M

P

V

Media në kategorinë "Vela Luka"

Kjo kategori ka 133 skedarë nga gjithsej 133.