Category:Victor Skumin

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Виктор Скумин 
Victor A Skumin 2017.jpg
Russian scientist
Википедија
Датум на раѓање 30 август 1948
Пензенска област (Руска СФСР, Сојуз на Советските Социјалистички Републики)
Државјанство
Образование
  • Kharkiv National Medical University
Занимање
  • научник
  • лекар
  • психијатар
  • психолог
Мајчин јазик
  • руски јазик
Нормативна контрола
Blue pencil.svg

Податотеки во категоријата „Victor Skumin“

Прикажани се 8 од вкупно 8 податотеки во категоријата.