Category:Villages in Albania

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
village of Albania 
administrative division of Albania
Подигање податотека
Тековно наоѓалиштеАлбанија
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
village of Albania (en); village of Albania (en); Fshatrat e Shqipërisë (sq) administrative division of Albania (en); administrative division of Albania (en)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 13 поткатегории од вкупно 13.

B

D

E

F

G

K

L

S

T

V

Податотеки во категоријата „Villages in Albania“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.