Category:Vlae

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Vlae; Vlae; Влае; Улае; Vlae; Влае; Vlae; Vlae; Влае; Vlae; Vlae; Улае; Vlae; Влае; Vlae; località nel municipio macedonio di Karpoš; ville de la municipalité de Karpoch; раён Скоп'е; Asentamiento en el municipio macedonio de Karpoš; район Скоп'є; wijk in Karpoš, Noord-Macedonië; Asentament al municipi macedoni de Karpoš; Settlement in the Macedonian municipality of Karpoš; Ortschaft in Nordmazedonien; Localidade do município de Karpoš; раён Скоп'е; район Скопье; Населба во Општина Карпош; bisindario</nowiki>
Влае 
Населба во Општина Карпош
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Карпош, Град Скопје, Скопски Регион, Македонија
Население
  • 6.809 (2002)
  • 243 (1948)
  • 278 (1953)
  • 492 (1961)
Карта42° 00′ 29″ СГШ, 21° 22′ 30″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Vlae“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.