Category:Vlasiḱi

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Vlasiḱi (fr); Vlasiḱi (nan); Vlasići (sh); Vllasiqi (sq); Власики (bg); Vlasiḱi (en); Vlaszityi (hu); Власиќи (mk); Власићи (sr) település Macedóniában (hu); Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in North Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); village in North Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Власиќи 
village in North Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Центар Жупа, Македонија
Население
  • 0 (2002, 1971, 1981, 1991, 1994)
Надморска висина
  • 590 m
41° 28′ 36,84″ СГШ, 20° 31′ 30″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Vlasiḱi“

Оваа категорија содржи само една податотека.