Category:Voislavci Monastery (St. Elijah)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Воиславски манастир „Св. Илија“; манастир во Македонија; دير في بلدية رادوفيتش، مقدونيا الشمالية</nowiki>
Воиславски манастир „Св. Илија“ 
манастир во Македонија
Подигање податотека
Е
Светец-заштитник
НаоѓалиштеВоиславци, Општина Радовиш, Македонија
Карта41° 35′ 00″ СГШ, 22° 28′ 22″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Податотеки во категоријата „Voislavci Monastery (St. Elijah)“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.