Category:Volče

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Волче 
село во Општина Македонски Брод
Поглед на селото Волче.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Македонски Брод, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 7 (2002)
Надморска висина
  • 1.090 м
41° 45′ 46,08″ СГШ, 21° 04′ 18,12″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Voltché (fr); Voltché (nan); Волче (uk); Volče (sh); Volcse (hu); Вълче (bg); Volče (sr-el); Vollçe (sq); Волче (sr-ec); Волче (mk); Волче (sr) Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Македонски Брод (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

H

M

Податотеки во категоријата „Volče“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.