Category:Volkoderi

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Волкодери 
село во Општина Ресен
Викиекспедиција Преспа 59.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Пелагониски регион, Македонија
Се наоѓа на подрачјето на Општина Ресен
Население
  • 114 (2002)
Надморска висина
  • 856 м
41° 01′ 14,16″ СГШ, 20° 56′ 39,12″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Volkoderi (fr); Volkoderi (hu); Вълкодери (bg); Volkoderi (ceb); Volkoderi (nan); Volkoderi (sv); Volkoderi (nl); Vollkoderi (sq); Volkoderi (sr-el); Volkoderi (sh); Volkoderi (pt); Volkoderi (en); Волкодери (sr-ec); Волкодери (mk); Волкодери (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); Macedonian village (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Ресен (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Волкодери (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

A

Податотеки во категоријата „Volkoderi“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.