Category:Waterfalls in Edessa

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Edessa Şelaleleri; Air Terjun Edessa; Едеські водоспади; Edessa şəlalələri; Парк на водопадите; Καταρράκτες Εδέσσης; Edesas ūdenskritumu parks; Waterfalls Park, Edessa; Էդեսայի ջրվեժներ; Парк с водопадите; آبشار ادیسا; air terjun di Yunani; شلال في اليونان; парк во Воден, Егејска Македонија; Воденски водопади; Edessa Waterfalls</nowiki>
Парк на водопадите 
парк во Воден, Егејска Македонија
Edessa waterfalls.jpg
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
  • Грција
Карта40° 48′ 12,47″ СГШ, 22° 03′ 19,08″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Waterfalls in Edessa“

Прикажани се 73 од вкупно 73 податотеки во категоријата.