Category:World Chess Championship

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
светски првак 
ранг во шахот
Еповторлив турнир
Поткласа насветско првенство,
chess tournament
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 15 поткатегории од вкупно 15.

J

S

W

Податотеки во категоријата „World Chess Championship“

Прикажани се 26 од вкупно 26 податотеки во категоријата.