Category:World chess champions

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
светски првак 
ранг во шахот
Е повторлив турнир
Поткласа на светско првенство,
chess tournament
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 22 поткатегории од вкупно 22.

*

A

B

C

E

F

K

L

P

S

T

W

Податотеки во категоријата „World chess champions“

Оваа категорија содржи само една податотека.