Category:Zlesti

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Злести 
село во Општина Дебарца
Викиекспедиција Дебарца 27.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Дебарца, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 294 (2002)
Надморска висина
  • 929 ±1 м
41° 16′ 57″ СГШ, 20° 49′ 49,08″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Zlesti (fr); Zlesti (nan); Zlesti (sh); Злести (bg); Zlesti (sr-el); Zlesti (sq); Злести (sr-ec); Злести (mk); Злести (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Дебарца (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

G

H

R

Z

Податотеки во категоријата „Zlesti“

Оваа категорија содржи само една податотека.