Commons:Кнайпа

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Community portal
introduction
Help deskVillage pump
copyrightproposalstechnical
Administrators' noticeboard
vandalismuser problemsblocks and protections

English · English · 🌐

Wikimedia-UA-logo.svg
Портал спільноти
у Вікімедіа Україна
Wikipedia-logo-uk-2.png
Кнайпа
у Вікіпедії
WiktionaryUk.svg
Форум
у Вікісловнику
Wikiquote-logo-uk.png
Кнайпа
у Вікіцитатах
Wikisource-logo uk.svg
Скрипторій
у Вікіджерелах
Wikibooks-logo-uk.svg
Портал спільноти
у Вікіпідручнику
Wikiversity-logo-uk.svg
Кнайпа
у Віківерситеті
Wikivoyage-Logo-v3-ukrainian.svg
Кнайпа
у Вікімандрах
Wikinews-logo-uk.svg
Майдан
у Вікіновинах

Мета-вікі
(англ)
Вікідані

Віківиди

MediaWiki
(англ)
Вікіінкубатор
(англ)
Популяризація
(англ)
Вікіманія
(англ)
Translatewiki

Тест. вікі
(англ)
Тест. вікі 2
(англ)

Зображення дня
British Columbia Parliament Building in Victoria, British Columbia, Canada 07.jpg
Будинок парламенту Британської Колумбії, Вікторія, Британська Колумбія, Канада
 

+/− (uk), +/− (en)


Ласкаво просимо до Кнайпи — місця, де можна звернутись за порадою, допомогою чи з пропозицією до інших користувачів Вікісховища.

Тут можна ставити запитання щодо різних аспектів функціонування Вікісховища. Перед тим, як ставити запитання, будь ласка, ознайомтесь із політикою ліцензування Вікісховища й категоріями матеріалів, які можна розміщувати у Вікісховищі.

Кнайпа[edit]

Відчинив сторінку для дискусій українською мовою. ✍ Green Zero Обг 16:18, 6 September 2014 (UTC)

Завантажувач[edit]

Чомусь після додавання кнопки для Флікера перестав працювати завантажувач. Чи хтось може допомогти? Mykola Swarnyk (talk) 05:57, 14 January 2015 (UTC)

Висловіть свої пропозиції до гранту ГО «Вікімедіа Україна» на перше півріччя 2015 року[edit]

Доброго вечора,

Наприкінці січня ГО «Вікімедіа Україна» планує подати до Фонду Вікімедіа грантову заявку на період з 1 лютого по 30 червня 2015 року.

Якщо ви маєте пропозиції щодо проектів і заходів (зокрема, але не лише щодо розвитку Вікісховища), які, на вашу думку, мають бути профінансовані протягом першого півріччя 2015 року, вносьте їх на сторінці: wmua:Гранти/2015-1

Для кожної пропозиції слід коротко описати зміст проекту чи заходу, очікуваний результат та необхідні кошти на проведення заходу чи реалізацію проекту. Ви також можете прокоментувати пропозиції, внесені іншими.

Від ГО «Вікімедіа Україна», скарбник організації — NickK (talk) 23:00, 17 January 2015 (UTC)

Підпис Василя Грицака[edit]

Існує такий файл:

File:Signature of Vasiliy Gritsak.jpg

Це підпис генерала Василя Грицака. І це дійсно підпис Василя Грицака, але не Василя Сергійовича Грицака, а Василя Миколайовича Грицака. Обидва генерали, обидва з Рівненщини.

В якості джерела файлу вказане зображення з сайту «В Контакте» https://pp.vk.me/c620318/v620318004/127c2/gT1EzqKtrWE.jpg

Як стверджує Грицак Василь Миколайович в цьому зображенні його підпис є підробленим, бо Василь Миколайович (на відміну від Василя Сергійовича) ніколи не займав вказану у зображенні посаду і відповідно не міг ставити там свій підпис.

Найгірше те, що цей файл із підписом Василя використаний для ілюстрування статті про Василя Сергійовича в російській Вікіпедії.

Яким чином на це звернути увагу адміністраторів Вікісховища і видалити файл? Можливо на підставі того, що В Контакте не є авторитетним джерелом?

Прошу допомоги. --Perohanych (talk) 14:08, 26 May 2015 (UTC)

 • @Ahonc: — Green Zero обг 11:27, 28 May 2015 (UTC)
 • @Perohanych: Гадаю, підпис Грицака (а також підпис Авакова з того ж документу) можна сміливо ставити на вилучення: «документ», з якого вони взяті — відвертий російський фейк, помилки в якому видно неозброєним оком — NickK (talk) 00:33, 22 June 2015 (UTC)

uk:Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Голосування за звернення до Фонду Вікімедіа[edit]

усім привіт! у Кнайпі розділу Вікіпедії українською мовою відбувається голосування щодо офіційного звернення про вимкнення російської мови як fallback language (замісної мови) для україномовних вікіпроектів. будь ласка, висловлюйтеся «за», «проти» чи «утримуюсь» щодо такого звернення у розділі «Голосування за звернення до Фонду Вікімедіа». дякую! --アンタナナ 17:25, 23 June 2015 (UTC)

Народний артист УРСР[edit]

Будь ласка, у кого є час, приведіть цей файл до божого вигляду, або знайдіть кращий, бо мені не вдалося. --Mr.Rosewater (talk) 14:53, 26 June 2015 (UTC)

Про приз ESPC[edit]

Доброго часу доби, шановні колеги! Підкажіть, чи можливо отримати нагороду за перемогу на Міжнародному конкурсі наукової фотографії поштою? Бо не мав змоги приїхати до Києва.

Наперед дякую.
— Preceding unsigned comment added by Каїра Федір (talk • contribs) 11:17, 11 November 2015 (UTC)
@Каїра Федір: відправила Вам листа з інструкцією. Будь ласка, перевірте пошту. --Helixitta (t.) 18:47, 11 November 2015 (UTC)

Створення нового тегу.[edit]

У вікіпедії діє окремий шаблон {{Orphan image}}, що дозволяє ідентифікувати файли-сироти, тобо файли на які неможливо потрапити через гіперссилку (без категорії, галереї ітд.). Помічень таким фаблон файли потраплятимуть в окремий список. Інші користувачі зможуть ідентифікувать ці медіафвйли. Я би хотів ввести подібний шаблон у Вікісховище. Чи доцільно це?
— Preceding unsigned comment added by Ігор Пєтков (talk • contribs)
Шаблон для некатегоризованих файлів існує: {{Uncategorized}}. Він розставляється ботом і кладе файли в підкатегорії Category:Media needing categories. Stas (talk) 18:12, 14 February 2016 (UTC)

Проблема з #time[edit]

Зіткнувся з некоректною інтерпретацією дати шаблону {{#time: d F | now | uk}}. 20 червень Я вважаю, що цей шаблон має бути виправлений, наприклад на: 18 лютого. Я знайшов сторінку шаблону, але на ній я не знайшов, що саме виправити. Можливо Ви знаєте у чому річ. Ігор Пєтков (talk) 20:03, 18 February 2016 (UTC)

Зрозумів ще одну проблему. Можливо не просто змінювати лютий на лютого, а додати нову категорію у тегу {{#time: d F | now | uk | n}}, категорія відмінку: n r d z o m - відповідно Називний Родовий Давальний Знахідний Орудний Місцевий. Ігор Пєтков (talk) 20:49, 18 February 2016 (UTC)
Ігор Пєтков, шаблон, точніше це функція парсера, а не шаблон, працює якраз правильно, це ви з нього вимагаєте місяць у саме називному відмінку і хочете щоб при цьому він вам показав місяць в родовому відмінку :) Місяць в родовому відмінку це xg, а не F детальніше див. mw:Special:MyLanguage/Help:Extension:ParserFunctions##time. Будь ласка, давайте посилання на те про що ви говорите в таких випадках — у якому шаблоні такий вираз використано. --Base (talk) 17:54, 6 April 2018 (UTC)

Про редагування статей[edit]

Оскільки я цікавлюся проблемами картографії, то хотів би започаткувати для себе редагування статей саме картографічної тематики. Як можна знайти такі тексти або статті? --Oprychok

Статті (енциклопедичні) пишуться у Вікіпедії. А тут сайт Вікісховища — сховища мультимедійних файлів. — Green Zero обг 12:19, 3 April 2016 (UTC)

Мены порадили звернутися до Вас[edit]

Я виставив фото з мого Архиву i хтось, став заперечувати мены їх виставляти. Порадили звернутися до Вас. Це фото до статті Нежин (пароплав, 1954). Також тут фото пароплава Караганда та на пароплаві Караганда. Також може бути стаття, яка вже в англійській, бо багато матеріалу я взяв з англійських джерел - пароплав був побудован в США.

Ось тут можна побачити їх прелік:

Допоможіть, будь ласка, зняти лейбу про заперечення, мені порадили в Англійської Вікі звернутися до Вас. Я виправив там, як мені казали, що я нащадок. Я дыйсно нащадок ы фото у мене. Та й в Англійський Вікі зацыкавлені в тому, щоб фото не відалили. Грищук ЮН (talk) 21:46, 13 May 2016 (UTC)

Перейменування районів[edit]

Треба поміняти надписи з назвами районів на нові назви на мапах областей, зокрема у файлі File:Zhytomyr regions.svg і подібних, але я не вмію працювати з файлами .svg --Tohaomg (talk) 21:43, 4 June 2016 (UTC)

Як правильно оформити скрипт з властивостями зображення[edit]

Доброго дня.

Нещодавно зареєструвався та розмістив три зображення у медіавікі. Два зображення - браузерні скріни з вільно розповсюджуваними даними супутникових зоражень місій Landsat та Sentinel. Третє зображення - панорама автоматично змонтована з файлу власного відео. Відносно файлу панорамного зображення зауважень стосовно авторства не виникло.

Проблема. Отримав на два зображення з браузерними скрінами банер попередження від модератора про недосконале оформлення джерела походження. Виправив відповідні стрічки, надав посилання на першоджерело, у властивостях файлу вказав що це ексклюзив, тотожностей немає Інші версії = Not No. |other versions={{Not}}

Як мені тлумачити наступне повідомлення від модератора у банері:

"Також, використовуйте код

== {{Autotranslate|1=File:Чорторийська западина Урочище Ведмеже.jpg|base=Image source/heading}} == {{Autotranslate|1=File:Чорторийська западина Урочище Ведмеже.jpg|base=Image source}}--~~~~ для сповіщення завантажувача." Питання

 1. Хто такий завантажувач?
 2. Як його попереджувати? Нічого не розумію.
 3. Що мені робити відностно банера з попередженням?

Просто видалити? Мабуть так не можна робити. Як спілкуватися з модератором? За допомогою якого інструменту, чи вікна. Я не розумію поки що цього моменту.

Переглянути завантажені світлини стосовно яких у мене виникли проблеми можна за ніком User:Latuha1

Світлини стосуються першовідкриття місця давнього руйнування астероїда, що мало свої наслідки які візуально спостерігаються за допомогою мультиспектральних супутникових зображень у геоморфологічних змінах рельєфу місцевості. Я пробую висунути їх на конкурс наукових світлин 2016 року, але алгоритм дії ресурсу MediaWiki мені поки не зрозумілий в плані алгоритму спілкування з модераторами.

З повагою

Валерій
— Preceding unsigned comment added by Latuha1 (talk • contribs) 21:14, 27 October 2016 (UTC)

Kord pic[edit]

Ii found a pic which is used in the uk and ru wp in the Kord article so I categorized it in the Kord cat. But can somebody tell me what exactly that is and eventually categorize it better? thx.--Sanandros (talk) 20:12, 23 July 2017 (UTC)

Sanandros, from the text on the pic itself and the desc (so 90% being in English) I see that those are FBI certificates awarded to CORP officers successfully completing basic SWAT course. Unfortunatelly I cannot provide you with more information as I have zero interest in military structures we have to the point that I have never heard about CORD before. --Base (talk) 17:48, 6 April 2018 (UTC)

У Вікісховищі невдовзі з'явиться підтримка 3D-моделей[edit]

Привіт! Це просто коротке повідомлення, що у Вікісховищі скоро буде підтримка 3D-моделей. По плану, цю функцію мають увімкнути до кінця листопада 2017. Лишилося декілька технічних речей. Функція підтримуватиме формат STL, один з найбільш поширених форматів файлів для 3D-моделей. Приклад того, як виглядатиме 3D-модель, можна подивитися на текстовій вікі.

Цю функцію уже давно обговорювали в спільноті. З останнього — ця функція зайняла 11 місце на Опитуванні технічних побажань спільноти 2015 і попередній раз обговорювалась у квітні, коли просунулась її розробка. Коли функцію увімкнуть, про це буде допис у Блозі Вікімедіа.

Ознайомитися детальніше з технічними деталями функції та довідковою документацією можна на MediaWiki.org.

Дякую! CKoerner (WMF) (talk) 16:18, 20 November 2017 (UTC)

Передача авторських прав від фотографа до об'єкта фотографії[edit]

Мою знайому, про яку вже є стаття у Вікіпедії, відзняв професійний фотограф, вона йому заплатила гроші і забрала файли з фотографіями. При цьому вони домовились, що ця моя знайома має всі права на ці фото, де вона зображена.

Мене попросили цими фото ілюструвати статтю.

Бачу такий правильний шлях, назвемо його А: публікую фото у Вікісхвищі, пишу що автор — фотограф такий-то, а всі авторські права належать такій-то, яка зображена на фото. Далі ставлю шаблон OTRS Pending, звертаюся до фотографа з проханням надіслати в чергу OTRS лист із дозволом.

Хоча фотограф може такий лист і не надіслати, оскільки він уже забрав гроші за фото і не хоче додатково витрачати час.

Проте лист із дозволом може написати моя енциклопедично значима знайома, яка має всі права на ці фото, де вона зображена. Проте чи повірять їй? Що вона повинна зробити, щоб їй повірити? Надіслати скан розписки від фотографа? Чи нотаріально завірений договір на передачу їй прав фотографом? Чи лист від фотографа, адресований їй? Чи лист від фотографа, адресований в чергу OTRS?

Є альтернативні, але неправильні шляхи, назвемо їх B і С:

B. публікую фото у Вікісхвищі, пишу що автор — фотограф такий-то. Далі ставлю шаблон OTRS Pending, звертаюся до фотографа з проханням надіслати в чергу OTRS лист із дозволом.

С. публікую фото у Вікісхвищі, пишу що автор — моя знайома, яка сама є автором, бо сама себе сфотографувала. Далі ставлю шаблон OTRS Pending, звертаюся до знайомої з проханням надіслати в чергу OTRS лист із дозволом і зазначенням, що фотографувалася із автоспуском.

Буду вдячний за відповідь, що повинна зробити власниця авторських прав, щоб їй повірили, що вона має ці права на фото, на яких вона ж і зображена.

--Perohanych (talk) 11:47, 5 April 2018 (UTC)

 • Ось тут помилка - "вони домовились". Такі домовленності необхідно оформляти у письмовому вигляді. Тоді можна було копію цього договору надіслати в ОТРС разом з дозволом від знайомої. Без цього фотограф в любий момент може відсудити свої права - любий суд буде на його стороні, бо доказати авторство по метаданих оригіналів дуже легко. В данному випадку повинен бути лист від фотографа, який підтверджує, що всі майнові права належать виключно знайомій, і тільки вона має право встановлювати їх подальший обіг. Цей лист краще робити з копією на знайому, він і буде тим самим договором, який може знадобиться в майбутньому. А вже потім потрібен лист від знайомої, яка вставновлює ліцензію для завантажених фотографій. --sasha (krassotkin) 12:18, 5 April 2018 (UTC)
  Дякую за чітку відповідь.
  Однак з точки зору менших загальних затрат часу простішим є варіант B. В цьому варіанті, при відсутності договору між фотографом і об'єктом фотографії, моя знайома не зможе доказати своє право на встановлення ліцензії. Та воно їй і не буде потрібне після того, як дозвіл на вільне використання дасть фотограф. --Perohanych (talk) 12:32, 5 April 2018 (UTC)
  • Якщо не потрібне, то це дійсно простіший варіант. --sasha (krassotkin) 13:21, 5 April 2018 (UTC)


Torez vs. Chystiakove and Krasnodon vs. Sorokyne[edit]

--ŠJů (talk) 08:45, 16 July 2018 (UTC)

Прошу пояснити[edit]

Вперше зіткнувся з таким. Я попросив у автора фотографію, опублікував її File:Воронов Ігор Олексійович.jpg і пропросив автора відправити дозвіл на OTRS. Раніше цей твір не публікувався. Автор фотографії у відповідь на лист із дозволом отримала таке:

Від: Wikimedia Permissions <permissions-uk@wikimedia.org>
Дата: 12 августа 2018 г., 23:35:32 GMT+3
Кому: <…>
Тема: Ответ:⁨ [Ticket#2018080710008128] На заміну листа - Дозвіл на https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Воронов [...]⁩

Шановна <…>,

Дякуємо Вам за лист.

На жаль, надісланий Вами дозвіл містить посилання на копію матеріалу, розміщеного у Вікіпедії, а не на першоджерело публікації. Нам потрібне посилання саме на першоджерело для підтвердження Вашого авторства — без такого підтвердження ми не можемо прийняти Ваш дозвіл.

З повагою,

<…>

-- кінець листа --

Вперше дізнався, що Вікісховище не може бути першим місцем публікації твору. Чи відповідає це дійсності? Чи має рацію агент OTRS і що далі робити? --Perohanych (talk) 05:06, 13 August 2018 (UTC)

@Krassotkin:--Yakudza (talk) 11:18, 13 August 2018 (UTC)
Це стандартний шаблон листа в OTRS. Там не написано, що воно не може бути місцем публікації. Лише запитується про джерело.--Anatoliy (talk) 18:00, 16 August 2018 (UTC)

Прошу пояснити 2[edit]

@Krassotkin:, @Tohaomg:, @Ahonc

Ось і вдруге те саме. Правда агент OTRS тепер інший.

Отже, автор 53 фотографій зробив їх на моє прохання і передав мені для моєї власної колекції. Отримавши згоду автора, я опублікував ці фото у Вікісховищі, зазначивши джерелом «Власна колекція», див. File:Вистава «Я — Квітка» 2018-05-18 01.jpgFile:Вистава «Я — Квітка» 2018-05-18 53.jpg (Category:Ya — Kvitka 2018-05-18), а також попросив автора відправити дозвіл на OTRS. Раніше ці твори не публікувалися.

Автор фотографій у відповідь на його лист із дозволом отримав таке:

Тема: Дозвіл на фото з вистави «Я — Квітка»
Від кого: "Wikimedia Permissions" <permissions-uk@wikimedia.org>
Дата: Нд, Серпень 12, 2018 23:47
Кому: <...>
Шановний <...>
Дякуємо Вам за лист.
На жаль, надісланий Вами дозвіл містить посилання на копію матеріалу, розміщеного у Вікіпедії, а не на першоджерело публікації. Нам потрібне посилання саме на першоджерело для підтвердження Вашого авторства — без такого підтвердження ми не можемо прийняти Ваш дозвіл.
З повагою, <...>

Чи має рацію агент OTRS і що далі робити?

Можливо, щоб упередити подібні відповіді агентів OTRS, слід доробити текст дозволу на випадок, якщо Вікісховище є першим місцем публікації твору?

--Perohanych (talk) 13:24, 14 September 2018 (UTC)

А ви впевнені, що це перша публікація? Якщо фото було опубліковано деінде раніше, то перша публікація вважається там.--Anatoliy (talk) 21:26, 14 September 2018 (UTC)
Якщо Вам відоме інше місце публікації, дайте знати. Мені невідоме. --Perohanych (talk) 08:06, 15 September 2018 (UTC)
 • По процедурі: а) завжди потрібно вказувати номер тікету, щоб не шукати: Ticket:2018060610005056; б) агенти вирішують всі питання між собою приватно: нотами до тікету, на своїй вікі Current cases, в розсилці, або безпосередньо між собою. --sasha (krassotkin) 07:24, 15 September 2018 (UTC)

Блокування користувачів[edit]

Заборонити блокувати користувачів на бестрокове блокуваня. Платан (talk) 17:07, 1 December 2018 (UTC)

АРК на мапах сховища[edit]

Вітаю, спільното! До деяких мап у сховищі внесено зміни з відділенням АРК і, часом, ОРДЛО. Оскільки мапи можуть містити доречні коректування, необхідно перемалювати поточні версії. Чи вміє і може хтось за це взятися?

Аргументація в ботів кшталту «відображення фактичного стану справ», але оскільки міжнародна спільнота визнає український суверенітет в межах законних кордонів, це відповідно стосується й часового поясу та законодавства на окупованих росіянами територіях.--Skoropadsjkyj (talk) 14:52, 2 January 2019 (UTC)

Мапи: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

хтось поламав, чи шо?[edit]

Чомусь у мене при завантаженні світлин автоматично визначається дата і час створення файла, а не дата зйомки, доводиться усе руками виправлять. Хтось знає чому так стало і як з цим боротися? aimaina hikari (talk) 21:03, 31 March 2019 (UTC)