Commons:Лого

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search


Описната страница на логото на Ризницата на други јазици:

Alemannisch | brezhoneg | Deutsch | English | македонски | 日本語 | norsk nynorsk | suomi | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Commons-logo-en.png

На страницата Commons:Logo/Vote е одржано гласање за лого на Заедничката Ризница, со траење до 12 ноември, 2004. Десно го гледате логото со највеќе гласови. Погледајте ја и страницата Commons:Logo/Archive за други предлози и расправи.

Употреба[edit]

За да го употребите логото на некој Викимедиин проект (Википедија, Викиречникот и тн.), внесете ја оваа врска

Друга SVG верзија со текст за оние кои сакаат да играат со логото или да создадат динамична слика за лого ќе најдете тука. Ова се вчитува со Inkscape 0.41, но без поддршка за SVG фонтот.