Вікісховище:Перейменування файлів

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:File renaming and the translation is 39% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:File renaming and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Shortcuts: COM:FR • COM:MOVE • COM:RENAME

Іконка перейменування файлів на Вікісховищі
COM:MOVE directs here. For information about moving files from other projects, see Commons:Moving files to Commons.

Функція перейменування файлів дозволяє перейменовувати (або "переміщати") файли, і вона працює таким же чином, як і функція перейменування звичайних сторінок. Функція доступна тільки стюардам, адміністраторам та перейменовувачам файлів. Запит на права перейменовувача файлів можна залишити на Commons:Requests for rights#Filemover.

Users can request a file rename by first activating the gadget RenameLink via Special:Preferences#mw-prefsection-gadgets subsection "Interface: Files and categories". Then an additional menu option "Move" appears in the top menu. Subsequently, an administrator or a file mover will evaluate and execute or reject the request. If they are unable or unwilling to run JavaScript, they may see {{Rename}} instead. There could be a delay of a few hours to several days depending on the type and language of the request.

Які файли можна переіменовувати?

Shortcut

Думка щодо правильної назви файлу часто залежить від того, наскільки добре людина розбирається в тому, що зображено (наприклад, з якоюсь певною місцевістю). Також, досить часто трапляється так, що різним людям одна і та сама річ відома під іншими назвами, або хтось може вважати, що використана ними назва предмета є досить відомою, не задумуючись, що навіть усередині однієї країни можуть бути значні культурні відмінності.

Не менш важливою є мета, з якою надано назву файлу. Редактори, які часто категоризують файли, отримують різні прохання від тих, хто створює, оброблює або завантажує файли. Завантажувачі часто мають власні принципи іменування файлів, і перейменування може їх порушити. За можливості мова та система іменування мають бути збережені. Також не рекомендується видаляти інформацію про камеру, з якої зроблено знімок, та номер у каталозі.

Commons:Перейменування файлів описує порядок перейменування файлів. Вікісховище прагне зберігати назви файлів незмінними, оскільки перейменування файлів призводить до проблем у зовнішніх файлових клієнтах і витрачає значні людські та обчислювальні ресурси. Тому перейменування повинне здійснюватися з обережністю. Наразі існують шість безперечних причин для перейменування файла:

# Мета Приклад старої назви Приклад нової назви
1. Виконати запит користувача, який завантажив файл.[1]
2. Якщо у файлу безглузда або двозначна назва, замінити на на таку, яка точно описує зображене.[2] File:DSC 1342.jpg (немає інформації взагалі) File:Pretoria Venningpark DSC 1342.jpg
File:20110428 OH K1023900 0014.JPG - Flickr - NZ Defence Force.jpg (тільки фотограф або власник прав) File:Helicopter A109LUH(NZ) by NZ Defence Force.jpg
File:20120519 3349.CR2.png (тільки дата) File:Sebkha-Chott 3349.png
File:Paris 319.jpg (тільки широке розташування) File:Paris 75018 Rue Norvins no 018 Le Consulat z.jpg
File:Smartphone.jpg (загальна категорія) File:Samsung Galaxy Note series (Original, II, and 3).jpg
File:RAS.jpg (абревіатура або ініціали) File:Rodrigo Arias Sánchez.jpg
File:Flickr - law keven - Anybody know a Good Dentist^......Happy Furry Friday Everybody...-O))).jpg (ніякого відношення до вмісту файлу) File:Lion-tailed Macaque, Colchester Zoo, England.jpg
File:Louvre 12.jpg (невідповідне для певного контенту) File:Mona Lisa by Leonardo da Vinci.jpg
3. Виправити очевидні змістові помилки у назві файлу, включаючи помилки у власних назвах, неправильні дати, неправильно визначені об'єкти.[3] File:Ayres Rock 3.png
File:Van Gogh portrait 1787.jpg
File:Unknown insect 02.jpg
File:Ayers Rock 3.png
File:Van Gogh portrait 1887.jpg
File:Hogna radiata 02.jpg
4. Гармонізувати назви, створивши однаковий вигляд назв серії однотипних файлів (так, щоб вони відрізнялися лише частиною назви).[4] File:Bhf-BS-Icon.svg
File:Icon HST bs 1.svg
File:Dst symbol.svg
File:BSicon BHF.svg
File:BSicon HST.svg
File:BSicon DST.svg
5. Замінити назву, яка трактуватиметься як порушення правил та настанов Вікісховища, якщо її вжити у вигляді тексту десь на проекті. Сюди відносяться непотрібна ненормативна лексика і особисті образи, очевидна реклама та випадки, на які поширюється правило про видалення правок.[5] File:Stupid fat idiot.jpg
File:Buy now NEW PAINT! 555-6200.png
File:<Name of the person>.jpg
File:2007 pink Honda Accord.png
6. Виправити очевидні технічні помилки, зокрема подвійні формати файлу, неправильні формати, неправильні відображення символів тощо.[6] File:Map of Asia.svg.png
File:Computer mouse.jpe
File:Map of Asia.png
File:Computer mouse.jpg
Додаткова інформація
Будь ласка, створюйте перенаправлення на перейменовані файли, де це прийнятно та можливо. Це не складно зробити і вони, зазвичай, нічого не порушують та можуть бути легко змінені чи видалені за потреби.
 1. Прийнято прислуховуватися до запитів користувачів, які завантажили файл, окрім випадків, коли є вагомі причини цього не робити. Це — проста ввічливість, не абсолютний обов'язок. Якщо перейменовувач бачить, що нова назва файлу є двозначною або неприпустимою, він може запропонувати нову назву або відхилити запит.
 2. Зокрема:
  1. Повністю безглузда назва
   Назва, яка складається з випадкових символів, можливо зі слів "Flickr", "original" або "crop", яка не описує суть зображення, але може описувати його історію
  2. Назва, яка містить інформацію лише про автора або правовласника зображення
   Назва, в якій єдиною значимою інформацією є інформація про автора або правовласника зображення
  3. Назва, яка містить тільки дату
   Назва, в якій єдиною значимою інформацією є інформація про дату, коли було зроблене зображення
  4. Назва, яка містить тільки інформацію про місце
   Назва, в якій єдиною значимою інформацією є інформація про місцевість, таку як місто, провінцію або країну. В цьому випадку місцевість є занадто великою, щоби було зрозуміло де зроблено зображення або що на ньому зображено без допомоги місцевої людини.
  5. Назва, яка містить тільки інформацію про загальну категорію, а не про конкретний об'єкт
   Назва, в якій єдиною значимою інформацією є такі слова, як "смартфон" або "скріншот", яка описує технічну інформацію файла, але не суть зображення. Це стосується не тільки неживого предмета, а й таких широких назв, як наприклад "королева" чи "птах".
  6. Назва, яка містить тільки аббревіатуру або ініціали
   Назва, в якій єдиною значимою інформацією є абревіатура або ініціали людини. Це відрізняється від випадку "жодної інформації", оскільки абревіатура або ініціали описують суть файла, навіть якщо це одразу не зрозуміло.
  7. Назва, яка не є безглуздою, але не описує суть зображення
   Назва, яка містить тільки послідовний опис або вираз, який не описує суть зображення. Це не стосується випадків, коли є авторська назва витвору мистецтва, навіть якщо ця назва не має нічого спільного з тим, що зображено (наприклад, більшість робіт з Дадаїзму)
  8. Назва, яка зазвичай є нормальною, але є неправильною в конкретному випадку

  Не включає: Специфічні місця, такі як парк, будівля або захід.

 3. Якщо об'єкт, наприклад біологічний вид, був неправильно визначений (наприклад називання Sylvilagus floridanus назвою "File:Sylvilagus audubonii.jpg"), то цей критерій підходить для перейменування зображення. Якщо назва містить слова "невизначений", "невідомий" або подібні, і цей об'єкт був визначений, то тоді цей критерій також підходить. Тим не менш, цей критерій не підходить для перейменування загальновідомих назв у наукові або технічні.
 4. Тільки те, що файли належать до однієї категорії або стосуються одного об'єкта не робить їх однотипними. Існує два випадки, в яким може застосовуватись цей критерій. Перший - деякі складні шаблони (наприклад ті, які використовують позначення маршрутів або форми футбольних команд), яким необхідно, щоб використані в них зображення були названі за певною закономірністю. Вікіджерела також використовують спеціальну систему іменування джерел, які вони переписують. Другий - файли, які є частиною цілого (наприклад сторінки однієї книги або частини одного зображення, яке було розрізане через технічні обмеження Вікісховища) мають бути названі за однією закономірністю, щоб вони показувалися разом і за порядком у категоріях та списках.
 5. Зверніть увагу, що нейтральна точка зору у Вікісховищі може відрізнятися від нейтральної точки зору інших проектів, зокрема Української Вікіпедії. Але, це не означає, що всі ненейтральні назви є прийнятними. Зображення людини з назвою "File:НАЙбільший_н1С_В_СВІТІ.JPG" не належить до таких винятків.
 6. Це не є виключним переліком випадків, коли може використовуватися цей критерій. Це специфічні технічні проблеми, виправлення яких, зазвичай, було схвалене на Фабрикаторі та було обговорено спільнотою.
Ви можете переглянути обговорення, за яким були запроваджені ці критерії.

Які файли не можна переіменовувати?

В принципі, краще залишити всі файли з прийнятними назвами такими, як вони названі, навіть якщо є трошки краща назва. Наприклад:

# Критерія відхилення запиту Приклад старої назви Приклад нової назви
1. Файли НЕ мають перейменовуватись тільки тому, що нова назва трошки краща. File:TowerBridge'09.jpg File:Tower_Bridge_2009.jpg
File:Logo_correct.jpg File:Logo.jpg
2. Файли НЕ мають перейменовуватись тільки тому, що назва написана не англійською мовою або в ній неправильно використані великі літери. Пам'ятайте, що Вікісховище є багатомовним проектом, так що немає причин давати англійській мові перевагу перед іншими мовами. File:Rathaus_bremen.jpg File:Bremen_town_hall.jpg
3. Якщо назва файлу в локальному проекті конфліктує з назвою файла в Вікісховищі, то файл в локальному проекті має бути перейменований. Перейменування файлу в Вікісховища означатиме зміну назви в більш ніж 700 проектах замість всього одного.
4. Файли, авторське право яких під питанням, НЕ не мають бути перейменовані поки питання з авторським правом не вирішиться. Не має сенсу перейменовувати файл, якщо він може скоро бути видалений через порушення авторського права.

Додаткові правила іменування файлів та винятки з того, що описано вище, можуть бути обговорені для окремих проектів.

A user repeatedly renaming files under invalid reasons can be stripped of the filemover privilege. Warning: certain cases of wheel-warring—such as reversal of a preceding renaming which had a valid reason—may result in removal of the filemover privilege even for one infraction.

Як перейменувати файл

Movefile gadget

Тільки адміністратори та перейменовувачі файлів на Вікісховищі, а також стюарди з Вікімедіа можуть перейменовувати файли. Якщо ви належите то будь-якої з цих груп, і таким чином маєте право на перейменування файлів, просто використайте кнопку "Перейменування й заміна" в верхньому правому куті екрану, так само як і при перейменуванні звичайної сторінки.

Якщо Ви не можете перейменовувати файли, можете подати запит на перейменування, розмістивши шаблон

$rename-template

на сторінці опису файлу. Альтернативно, якщо Ви маєте обліковий запис у Вікісховищі, можете натиснути «Ще → Перейменувати» вгорі справа на сторінці файлу, після чого заповнити форму, яка з'явиться; цей функціонал працює на основі стандартного додатка RenameLink. У будь-якому разі, редактор з правами перейменовувача файлів виконає перейменування, якщо воно відповідатиме настановам, описаним вище.

{{Rename|required newname.ext|required rationale number|reason=required text reason}}

on the file description page. Alternatively, if you have a user account at Commons, you can select "More → Move" near the top right of the file page and then fill in the provided form; this functionality is provided by the default gadget RenameLink. Either way, an editor with filemoving rights will perform the move if it conforms to the guidelines described above.

Редактори, що реагуватимуть на запит, повинні дотримуватись інструкцій, виписаних у шаблоні. В більшості випадків на оригінальній сторінці слід залишити перенаправлення; винятками є лише випадки, коли стара назва є оманливою чи рекламною.

Mass rename

A user script that can rename many files: User:Legoktm/massrename.js.

File name swaps

To perform file name swaps, you need the suppressredirect right. For example, somebody uploaded two files: "Obverse Of Token.jpg" and "Reverse Of Token.jpg", but the "obverse" image shows in fact the reverse side, and the reverse shows the obverse side. In this case, you'd have to:

 1. Move "Obverse Of Token.jpg" to "Temporary name Of Token.jpg"
 1. Move "Reverse Of Token.jpg" to "Obverse Of Token.jpg" without leaving a redirect.
 1. Move "Temporary name Of Token.jpg" to "Reverse Of Token.jpg" without leaving a redirect.

Залишення перенаправлень

Коли Ви перейменовуєте файл за допомогою вкладки «Перейменувати», стара назва автоматично стане сторінкою перенаправлення на нову назву. Крім того, посилання на мініатюри старої назви файлу теж перенаправлятимуться (однак прямі посилання на повнорозмірну версію файлу не перенаправлятимуться). Перенаправлення на перейменований файл автоматично оновлюються при застосуванні інструменту Перейменувати та замінити, щоб уникнути подвійних перенаправлень.[1] Якщо Ви не використовуєте Перейменувати та замінити, Вам доведеться оновлювати всі перенаправлення на файл вручну.

All file movers have the suppressredirect user right.[2] This allows file movers to not leave behind a redirect when moving files and instead automatically have the original file name deleted. Policy never requires you to suppress the redirect, suppression of redirects is entirely optional.

Suppression of redirects is only allowed in the following cases:

 • To move recently uploaded files with an obvious error in the file name where that error would not be a reasonable redirect. For example: moving "Sheep in a tree.jpg" to "Squirrel in a tree.jpg" when the image does in fact depict a squirrel.

Please note, this ability should be used only in certain circumstances and only if you are absolutely sure that it is not going to break the display of the file on any project. Redirects should never be suppressed if the file is in use on any project. When in doubt, leave a redirect.

If you forget to suppress the redirect in case of file name vandalism or you are not fully certain if the original file name is actually vandalism, leave a redirect and tag the redirect for speedy deletion per G2.

The malicious or reckless breaking of file links via the suppressredirect user right is considered an abuse of the file mover right and is grounds for immediate revocation of that right.

How to suppress a redirect

If you are using the move and replace script there will be a checkbox that says "Leave a redirect behind". This is automatically checked and cannot be turned off if the file is in use. If the file is not in use, unchecking the box will suppress the redirect and one will not be created upon moving the file. The "Leave a redirect behind" checkbox is also available on the general special page, Special:MovePage, which can be found by searching for Special:MovePage/PAGENAME in the search bar.

To easily bypass the move and replace script on file pages and use the special page instead, a new tab must be opened through the move and replace button. Depending on your mouse settings you may be able to do this by "middle clicking" (clicking the mouse wheel) on the move and replace button. For others you can right click on the move and replace button and open in a new tab. Please note, the special page will not attempt to replace any usage of the file on any pages it is on.

Чи існує журнал перейменування файлів?

Всі перейменування файлів фіксуються в журналі перейменувань, який є журналом перейменувань в усіх просторах назв. Наразі ще немає фільтра для перегляду перейменувань лише в просторі файлів.

Чинні перейменовувачі файлів

Див. також

Примітки

 1. MediaWiki:Gadget-AjaxQuickDelete.js
 2. phab:T236348