Commons:Помош со снимки

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Помош со медии на други јазици:

العربية | Alemannisch | català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | français | galego | hrvatski | italiano | 日本語 | қазақша | 한국어 | Lëtzebuergesch | lietuvių | македонски | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | Kapampangan | polski | português | română | русский | slovenščina | shqip | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Nuvola apps aktion.png
Nuvola apps juk.png
Страници за помош при отворањето на снимките на Ризницата

Пуштање на звучни и видеоснимки

Ако барате помош со создавање и обработка на снимки, погледајте ги страниците Commons:Software и Help:Converting video.

Видови податотеки

Ризницата користи Ogg Vorbis формат за аудио и Ogg Theora формат за видеоснимки.
Ние ги користиме овие видови на податотеки наместо други, почести видови, бидејќи Ogg податотеките не се натоварени со патенти. На страниците што следат ќе дознаете кои програми и кои кодеци ви требаат за да ги пуштате нашите снимки.

Одберете го вашиот оперативен систем:

Nuvola apps download manager.png Назад кон почетната страница