Commons:Слика на годината

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Afrikaans · العربية · беларуская (тарашкевіца)‎ · বাংলা · čeština · dansk · Deutsch · Zazaki · Ελληνικά · English · español · فارسی · français · suomi · galego · italiano · 日本語 · 한국어 · македонски · Bahasa Melayu · Nederlands · polski · português · русский · suomi · සිංහල · svenska · ไทย · українська · ייִדיש · 中文(简体)‎ · 中文(繁體)‎ · +/−

Слика на годината на Ризницата е конкурс на слики што се одржува секоја година започнувајќи од 2006. Има за цел да им оддаде признание на најдобрите слободно-лиценцирани слики меѓу оние со статус на Избрани слики во текот на годината.

Архиви со сите слики можете да преземете тука или тука.

2010[edit]

2009[edit]

POTY barnstar 1 2009.svg
POTY barnstar 1 2009.svg

Четврт годишен конкурс за Слика на годината на Ризницата

(Подготовки· (Преводи· (Разговори· Организациона комисија · (Проблеми / Помош)

Вовед и датуми · Гласање · I рунда: Галерии · II рунда: Финалисти · Резултати · Ponkan cd.png Преземи

2008[edit]

POTY barnstar 1 2008.svg
POTY barnstar 1 2008.svg

Трет годишен избор за слика на годината на Ризницата

(Подготовки· (Преводи· (Разговори· Организационен одбор · (Прашања / Помош)

Вовед и датуми · Гласање · I рунда: Галерии · II рунда: Финалисти · Резултати · Ponkan cd.png Преземање

2007[edit]

POTY barnstar 1-2007.svg
POTY barnstar 1-2007.svg

Втор годишен избор за слика на годината на Ризницата

(Подготовки· (Преводи· Разговори · Организационен одбор · Прашања / Помош

Вовед и датуми · Гласање · I рунда: Галерии · II рунда: Финалисти · Резултати · Ponkan cd.png Преземање

2006[edit]