Commons:Bar/Archive 01

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Archive This is an archive of past discussions. Do not edit the contents of this page. If you wish to start a new discussion or revive an old one, please do so on the current talk page.


Strona dla polskich użytkowników Commons do dyskusji na temat projektu.

Zobacz też:

Rozpocznij nową dyskusję

pomoc

Zrobiłam głupią rzecz, przyznaję się i proszę o pomoc. Wyslalam zdjęcie [1]i dopiero potem zorientowalam sie, że go wcześniej nie odwróciłam... Jeśli da się to zrobić, to będę wdzięczna, a jęsli nie, to proszę o skasowanie i wyśle jeszcze raz, ale już prawidłowe Cancre 11:20, 7 February 2006 (UTC)

  • zrobione (na przyszłość - wystarczy ponownie go załadowac pod tą samą nazwą) Szumyk 13:09, 14 February 2006 (UTC)

nowa wersja oprogramowania...

...umożliwia zmianę języka komunikatów projektu na polski. Zmiany można dokonać w preferencjach.
--tsca
01:36, 8 Dec 2004 (UTC)

Grafika z Wikipedii do Commons

Jak przenieść zdjęcie (grafikę) umieszczoną w Wikipedi do Commons, żeby później użyć np w WikiNews? --Bartekbas 21:31, 4 Apr 2005 (UTC)

Prubuje powolac wlasny projekt oparty na Wiki jednak grafiki zamieszczone na Wikipedi do Commons nie sa widoczne - czemu?

Podłączam się do pytania... Na wiki jest pełno zdjęć nie wrzuconych na Commons, co tylko utrudnia ich znalezienie (np. pełno fotek jest na norweskiej wiki i niemieckiej, a prawie żadne z nich nie jest na Commons). Da się jakoś przenieść je z Wikipedii do odpowiadającej kategorii na Commons? :>

Pozdrawiam,
Ranger 16:09, 21 October 2005 (UTC)

Jak skasować niepotrzebnie wrzuconą grafikę?

Wrzuciłem do repozytorium grafikę [2] ilustrującą hasło [3], a tymczasem ta grafika już istniała jako [4]. Poprawiłem link, ale jak skasować niepotrzebną grafikę, żeby oszczędzić miejsce (biję się w piersi)? Podejrzewam, że sam nie mogę tego zrobić, bo nie mam praw, musi to uczynić ktoś z administratorów.

--Modulo 12:23, 21 Apr 2005 (UTC)

Skasowane.
--tsca (talk) 18:33, 21 Apr 2005 (UTC)

Mam również taki problem. Ta grafika to:File:Tribalwarslogo.png --Cysioland (talk) 18:18, 23 December 2008 (UTC)

Na przyszłość, jeśli zamieściłaś/łeś jakikolwiek zbędny plik na commons, to o wiele prościej będzie, jeśli po wejściu na stronę tego pliku w polu Edytuj wpiszesz {{ek|(powód usunięcia)}} lub jeśli nie chcesz wymyślać powodu, to po prostu {{ek}}. Wtedy plik pojawia się na liście do Ekspresowego kasowania i po około kilku godzinach jeden z administratorów Ci go usunie. Wtedy nie będziesz musiał/a zwracać się każdorazowo w tej sprawie w Barze. Mam nadzieję, że pomogłem radą. Pozdrawiam
Superjurek (talk) 22:06, 24 June 2014 (UTC)

Wikimedia Polska

Trwają już plany powstania stworzyszenia Wikimedia Polska. Byłby to polski oddział Fundacji Wikimedia, który ułatwiałby Polakom kontakt z Fundacją, możliwość łatwiejszego wsparcia pieniężnego Fundacji, reklamował i organizowałby on także w przyszłości spotkania Wikimedian ze swojego budżetu.

Wszystko jest szerzej wyjaśnione na Meta. Proszę tylko aby wszyscy pamiętali, że to stowarzyszenie zostaje stworzone dla dobra wszystkich powstałych i nowo-powstających projektów Fundacji w Polsce. Z pewnością znajdą się sceptycy. Niektórzy mogą powiedzieć o biurokratyzowaniu Wiki, którego wszyscy się wystrzegamy - ale działanie Wikimedia Polska nie zaszkodzi żadnemu z projektów. Większość z normalnych użytkowników z pewnością nawet nie zauważy zmiany - Wikimedia Polska będzie jedynie reprezentantem Fundacji Wikimedia. To nie daje nam żadnych specjalnych uprawnień w niej, z wyjątkiem możliwości zaproponowania pomysłów dla rozwoju projektów Wikimedia.

Jako że polskie wersje językowe projektów Wikimedia są jednymi z najbardziej rozwiniętych, uważam osobiście, że powinniśmy mieć własną reprezentację w Fundacji, która pilnowałaby naszych interesów. Jeszcze raz podaję link - wszyscy zainteresowani mogą więcej przeczytać na temat pomysłu, ogłosić swoją pomoc przy projekcie, a także ewentualnie sprzeciwić się powstaniu organizacji - na stronie Wikimedia Polska na Meta.

Proszę także tam kierować wszelkie dyskusje i pytania, oczywiście na stronę dyskusji. Pozdrawiam, Dariusz Siedlecki.

Jak dodać nową kategorię?

Wrzuciłem 2 swoje zdjęcia z Rangunu/Yangon (stolicy Birmy/Myanmaru):

[5] [6]

żeby nie zaginęły w powodzi innych zdjęć, chciałbym je podczepić pod kategorię "Birma", która z kolei powinna należeć do kategorii Asia lub South-East Asia. Kategorii Birma jednak nie ma. Co zatem zrobić?

Modulo 11:51, 27 Apr 2005 (UTC)

Jest Category:Myanmar. Ausir 15:56, 27 Apr 2005 (UTC)

Świetnie! Nie zauważyłem, dzięki za dodanie. Modulo 16:39, 27 Apr 2005 (UTC)


Podczepię się pod temat, bo w sumie nikt nie wyjaśnił jak to zrobić. A ja chcę dodać Cisna w Bieszczadach

Niewidoczny opis pod obrazkiem

Zrobiłem opis pod schematem katedry: [7] tak jak w innych obrazkach, ale w tym przypadku nie widać go pod spodem, za to pokazuje się w dymku po najechaniu. Czemu tak? Czy ma to może związek z tym, że władowałem obrazek do polskich zasobów, a nie, jak zazwyczaj, do Commons? W tym przypadku miało to IMHO sens, bo są tu opisy po polsku właśnie. Modulo 16:08, 11 May 2005 (UTC)

Zrobiłeś tam błąd składniowy: zapomniałeś słowa |thumb.
Poprawiłem już. tsca 18:48, 11 May 2005 (UTC)
Dzięki Modulo 08:28, 12 May 2005 (UTC)

Przeczytaj ogłoszenie 10.000 obrazów od Directmedia.

Commons w Wikimedia Quarto 3

Zapraszam do przejrzenia i ew. korekty tlumaczenia artykulu o Commons w WQ3. -- Kocio 30 June 2005 11:42 (UTC)

Help

Can someone block this idiot. Puljer Titz. --Snowdog 21:05, 18 August 2005 (UTC)

User:Stimoroll

Please explain this user that he/she must provide author information for every file (for example, using {{GFDL-self}} and file description is very valuable too. Thank you for help. --EugeneZelenko 02:19, 27 October 2005 (UTC)

Done. stv 08:23, 30 October 2005 (UTC)

Polska - Poland

Własnie ktos przeniosl haslo Poland do Polska i zrobil redirecta... o ile kojarze to powinno byc chyba na odwrot? Meteor2017 23:38, 18 January 2006 (UTC)

Obrazki, niech gdzieś linkują ;-P

Wla20012005 ubt.png WP Jan 2006c.png WP Jan 2006b.png

Wikikonkurs

Dzielimy wspólna pasje. Wszyscy codziennie poswiecamy odrobine wlasnego czasu i energii na ulepszanie projektów Wikimedia. I codziennie jestesmy o krok blizej celu i marzenia, jakim jest zgromadzenie i uwolnienie calosci ludzkiej wiedzy.

Aby pomóc w realizacji tego marzenia, Stowarzyszenie Wikimedia Polska postanowilo przeznaczyc niewielka sume pieniedzy z zebranych skladek oraz darowizn na realizacje interesujacych pomyslów wzbogacania polskich i kaszubskich projektów Wikimedia. Zarzad Stowarzyszenia postanowil, ze dofinansowanie otrzymaja projekty wylonione w drodze konkursu.

Celem Wikikonkursu jest umozliwienie ochotnikom zrealizowania ich wlasnych pomyslów, wymagajacych pewnych nakladów finansowych, takich jak: pokrycie kosztów podrózy, zakup biletów do muzeum, nabycie rolki filmu czy oplacenie kosztów kopiowania materialów archiwalnych.

Komisja Konkursowa rozpatrzy zgloszonone do konkursu wnioski i wybierze sposród nich te najlepsze. Pózniej oceni i zbada ich wykonanie, aby miec pewnosc, ze pieniadze naszych darczynców nie poszly na marne.

Pierwsza edycja Wikikonkursu jest w duzej mierze eksperymentem i sami jestesmy ciekawi, co z niego wyniknie. Jednoczesnie mamy nadzieje, ze po niej nastapia kolejne, i ze stana sie one stalym elementem zycia polskiej spolecznosci Wikimedia.

Mamy równiez nadzieje, ze konkurs ten pomoze Wam w realizacji waszych pomyslów i natchnie do snucia kolejnych, jeszcze smielszych planów.

Zapoznac sie z regulaminem i zglosic wniosek mozna na stronie:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs

Powodzenia!

Jadwiga

User:Mathiasrex

Please explain this user that (s)he must provide author name in addition to {{PD-old}} and images to page/category. Thank you. --EugeneZelenko 16:09, 16 February 2006 (UTC)

  • I send him a note: no reaction :/ A.J. 19:15, 26 April 2006 (UTC)

Zlot Wikimedian 2006

Zlot Wikimedian 2006 będzie miał miejsce 29 kwietnia - 1 maja we Wrocławiu. Oficjalne informacje i zapisy na stronie http://zlot.wikimedia.pl/.

User:Matio

Please take a look to contributions. I doubt that (s)he made all images. --EugeneZelenko 16:54, 1 April 2006 (UTC)

  • I send him a note: if he doesn't reply I'll put them to deletion. A.J. 09:18, 20 April 2006 (UTC)

Jak załadować nową wersję zdjęcia?

Poprawiłem kolorystykę kilku moich zdjęć i próbowałem je załadować pod tą samą nazwą, niestety jest to niemożliwe, dlaczego? Jak mam załadować nowe wersje plików? Siedlaro ¿? 13:27, 3 April 2006 (UTC)

Hmmm, o ile pamietam to wyskakuje komunikat ze jest juz zdjecie pod ta nazwa i trzeba wtedy kliknac przycisk Zapisz plik z napisem obok Ignore warning and save file anyway. Pomoglo? Meteor2017 19:42, 3 April 2006 (UTC)
Dzięki, że próbowałeś mi pomóc, ale już chyba wiem o co chodzi, znalazłem coś takiego: For new users, there is 4 day period when they can't overwrite existing files, no cóż chyba pozostaje tylko czekanie - pozdrawiam, Siedlaro ¿? 08:00, 4 April 2006 (UTC)

Dofinansowanie noclegów na zlocie Wikimedia

Stowarzyszenie Wikimedia przeznacza 250 zł na dopłatę do noclegów w czasie Zlotu we Wrocławiu w dniach 31 kwietnia - 2 maja dla aktywnych, młodych Wikimedian, których nie stać na ten koszt, a chcieliby uczestniczyć w Zlocie.

Chętni mogą składać prośby o wsparcie na adres tomasz.ganicz@wikimedia.pl. Wnioski - na konkretną, brakującą sumę - będzie rozpatrywał Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Dokładny regulamin i zasady przyznawania są opisane w:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wsparcie_nocleg%C3%B3w_na_zlot_2006

Polimerek 23:28, 13 kwi 2006 (CEST)

Do adminów SVG

Proszę o usunięcie starych wersji pliku: Image:Sosnowiec Herb.svg Ostatnia wersja została zoptymalizowna pod względem wielkości. Po co stare mają zaśmiecać miejsce. Pozdrawiam stimoroll 09:14, 21 April 2006 (UTC)

OK, usunąłem stare wersje. tsca @ 12:25, 25 April 2006 (UTC)