Вікісховище:Європейський конкурс наукових фотографій 2015

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:European Science Photo Competition 2015 and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:European Science Photo Competition 2015 and have to be approved by a translation administrator.
.
Наступний конкурс відбудеться в листопаді 2017 року. Дізнайтесь більше на wikisciencecompetition.org

Концепція

Культура Європи не може існувати без науки. Недостатньо лише говорити про науку — треба її показувати. Тому виникає потреба зробити та поділитися науковими зображеннями. Саме з такої причини виникає необхідність конкурсу наукових фотографій. Вперше така подія, що осягнула всю Європу та яка фокусувалася на можливості поділитися результатами наукової роботи вільно для всього світу пройшла в листопаді 2015 року.

Цей конкурс прийшов до Вікіпедії тому що Вікіпедія — це активне середовище, спрямоване на накопичення та розповсюдження знань, які є вільними та доступними для всіх. Такі засади роблять Вікіпедію гарною платформою для публікації наукових фотографій. Відкритий доступ, зацікавленість спільноти та користувачів Вікіпедії в інформації та загальна надійність — це лише деякі з рис вільної енциклопедії, які роблять її привабливим середовищем задля популяризації науки в цілому та наукових зображень зокрема. Визначною особливістю Вікіпедії є її здатність розповсюджувати знання, а наукові фотографії оцінюються як насичений носій інформації, що робить співпрацю між спільнотою Вікіпедії та науковими фотографами вигідною для обох сторін. Конкурс наукових фотографій — це поштовх для формування стійких взаємовідносин між ними.

Впродовж 2011-2013 років така ідея була успішно протестована під час Естонського конкурсу наукових фотографій. У 2015 все вказувало на те, що настав час для розширення обсягу проекту та збільшення його впливовості. Тому виникло рішення про проведення загальноєвропейського конкурсу наукових фотографій, який мав привнести більше науки до Вікіпедії. Міжнародне змагання робить можливим осягнути ширше коло наукової спільноти та проінформувати науковців про можливість поділитися їхніми відкриттями та запалом до науки з більшим колом читачів при використанні візуальних методів комунікації та вільним середовищем Вікімедіа.

Європейський конкурс наукових фотографій складається з двох рівнів: перший етап локального змагання у кожній країні-учасниці, по закінченню якого місцеві організатори посилають зображення-переможці на наступний, міжнародний рівень. Місцеві організатори відповідальні за проведення конкурсу, вибір місцевих переможців та за співпрацю зі спонсорами та партнерами конкурсу. Якщо немає локальних організаторів конкурсу, міжнародні організатори виконають їхню роботу та виберуть переможців для фіналу.

Мета полягає у тому, щоб усі місцеві фотографи у Європі мали можливість взяти участь у конкурсі.

Всі зображення на цій сторінці були завантажені до Вікіпедії/Вікімедіа під час Естонського конкурсу наукових фотографій.

Пов'язані прес-релізи