Commons:První kroky

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:First steps and the translation is 90% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:First steps and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
Ilustrace Wikimedia
Návod, jak přispívat do Wikimedia Commons.

Co je Wikimedia Commons?

S obsahem desítek milionů souborů je Wikimedia Commons jedním z největších on-line úložišť multimediálního obsahu. Commons je výsledkem práce tisícovek dobrovolníků a díky tomu může nabídnout vzdělávací obrázky, videa a zvukové soubory, které využívá Wikipedie a další projekty neziskové Nadace Wikimedia.
Veškerá díla na Commons jsou sdílena pod "svobodnou licencí". To znamená, že mohou být kýmkoli zdarma využita a sdílena, jen s pouhým dodržením licenčních podmínek – obvykle se jedná o uvedení autora a zachování licence, aby mohli také ostatní dílo dále sdílet.
Domovská stránka Wikimedia Commons

Proč přispívat na Wikimedia Commons?

Představte si svět, ve kterém má každý člověk přístup ke všem dostupným vědomostem. Vaše příspěvky mohou být takového světa součástí. Když na Commons nasdílíte své fotografie (či jiné soubory) a použijete je k ilustraci článků Wikipedie, Vaše dílo uvidí tisíce a statisíce lidí po celém světě. Pomáháte přitom vytvořit společný zdroj, který má dosah k širokému publiku; soubory z Commons využívají vzdělávací webstránky, zpravodajci, bloggeři, umělci, filmaři, studenti, učitelé, a mnozí další.Jste připraveni začít používat
Wikimedia Commons?
Shortcuts
This project page in other languages: