Commons:Prvé kroky

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:First steps and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:First steps and have to be approved by a translation administrator.
Puzzly (RTL).svg
Ilustrovať Wikimédiu
Návod na prispievanie na Wikimedia Commons

Čo to je Wikimedia Commons?

S desiatkami miliónov súborov je Wikimedia Commons jedným z najväčších on-line úložísk multimediálneho obsahu. Vybudované z diel, ktoré zdieľajú tisícky dobrovoľníkov, ponúka Commons obrázky, videá a audio súbory, ktoré využíva Wikipédia a iné projekty neziskovej nadácie Wikimedia Foundation. Všetky diela na Commons sú pod "slobodnou licenciou". To znamená, že môžu byť použité a zdieľané kýmkoľvek, zadarmo, iba je potrebné dodržať licenčné podmienky – obvykle je potrebné uviesť autora a zachovať licenciu, aby dielo mohli zdielať aj ďalší.
Hlavná stránka Wikimedia Commons

Prečo prispievať do Wikimedia Commons?

Predstavte si svet, kde každý človek má voľný prístup ku všetkým vedomostiam. Vaše príspevky môžu byť súčasťou takéhoto sveta. Keď zdieľate vaše fotky na Commons a ilustrujete s nimi články na Wikipédii uvidia Vaše diela tisíce, ba až stovky tisícov ľudí na celom svete. A pomáhate vybudovať spoločný zdroj, ktorý zasahuje stále väčší okruh ľudí. Médiá z Commons sa používajú na vzdelávacích weboch, v spravodajstve, na blogoch a využívajú ich umelci, filmári, študenti, učitelia a mnohí ďalší.Puzzly puzzled.svg
Pripravený začať používať
Wikimedia Commons?
Shortcuts
This project page in other languages: