ویکی‌انبار:تکذیب‌نامهٔ عمومی

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:General disclaimer and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:General disclaimer and have to be approved by a translation administrator.

ویکی‌انبار ضمانت اعتبار نمی‌دهد

ویکی‌انبار را بنیاد ویکی‌مدیا میزبانی می‌کند. بنیاد ویکی‌مدیا در بخش شرکت‌های فرمانداری فلوریدا با شمارهٔ N03000005323 ثبت شده است و از قوانین ایالتی فلوریدا تبعیت می‌کند. نام و آدرس متولی دریافت اعلان‌های نقض‌های ادعایی حق نشر (کپی‌رایت) نزد بنیاد ویکی‌مدیا، آنطور که در ۲۷ اکتبر ۲۰۰۵ در ادارهٔ کپی‌رایت آمریکا در واشینگتن دی.سی. ثبت شده، از قرار زیر است:

Stephen LaPorte, Designated Agent
Wikimedia Foundation
c/o CT Corporation System
330 N Brand Blvd
Glendale, CA 91203-2336


Phone: +1 (415) 839-6885
Facsimile number: +1 (415) 882-0495
Email: legal@wikimedia.org

برای پرسیدن سؤال و درخواست مصاحبه می‌توانید با مشارکت‌کنندگان فعال ویکی‌انبار به نحو غیررسمی تماس بگیرید. بدین منظور ویکی‌انبار:تماس با ما را ببینید.

دربارهٔ ویکی‌انبار

ویکی‌انبار مخزنی برخط و باز از پرونده‌های رسانه‌ای است. به عبارتی دیگر، همکاری اشخاص و گروه‌های داوطلب برای ایجاد منبع مشترکی از پرونده‌های رسانه‌ای مختلف است. ساختار آن به نحوی است که هر کس با اتصال به اینترنت و با استفاده از یک مرورگر وبِ جهانگستر می‌تواند مطالب اینجا را تغییر دهد. بنابراین، لطفاً توجه داشته باشید که مطالب ویکی‌انبار را لزوماً اشخاص حرفه‌ای با تخصص لازم برای ارائهٔ اطلاعاتِ کامل، صحیح، و معتبر بررسی نکرده‌اند.

جملهٔ بالا بدین معنی نیست که نمی‌توان اطلاعات درست و باارزش در ویکی‌انبار پیدا کرد. با وجود این، توجه کنید که ویکی‌انبار به هیچ‌وجه نمی‌تواند دربارهٔ اعتبار مطالبش ضمانت بدهد. ممکن است کسی که نظرش با اجماع عمومی در فلان حیطه منطبق نیست، مطالب اینجا را اخیراً تغییر داده یا دستکاری و خرابکاری کرده باشد.

مسئولیت

هیچ‌یک از مؤلفان، مشارکت‌کنندگان، حامیان، مدیران، یا کسانی که به نحوی از انحاء با ویکی‌انبار مرتبطند را نمی‌توان به هیچ وجه من الوجوه مسئول وجود اطلاعات نادرست یا افتراآمیز دانست. ایشان در قبال استفادهٔ شما از اطلاعات موجود یا لینک‌شده در ویکی‌انبار مسئول نیستند.

شرایط استفاده

لطفاً مطمئن شوید متوجه هستید که اطلاعات ارائه‌شده در اینجا به صورت آزاد و رایگان در دسترستان قرار گرفته، و هیچ موافقت یا قراردادی بین شما و صاحبان یا کاربران وبگاه، مالکان سرورهای میزبان، مشارکت‌کنندگان ویکی‌انبار، مدیران پروژه، مدیران سامانه یا هر کس دیگری که به هر نحوی با ویکی‌انبار یا پروژه‌های خواهر مرتبط است منعقد نشده، و شما نمی‌توانید در برابر ایشان مدعی واقع شوید. به شما اجازه داده می‌شود که مطالب اینجا را کپی/تکثیر کنید؛ ولی این اجازه صراحتاً یا تلویحاً بدین معنی نیست که ویکی‌انبار یا عوامل، اعضا، سازمان‌دهندگان، یا کاربرانش در قبال شما مسئولیت قراردادی یا فراقراردادی بر عهده گرفته‌اند.

علائم تجاری، علائم خدماتی، علائم جمعی، حقوق طراحی، حق شهرت یا حقوق مشابه که در ویکی‌انبار ذکر یا استفاده شده‌اند، در تملک صاحبانشان می‌باشند. از آن‌ها در اینجا صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی استفاده شده است. بودنشان در اینجا بدین معنی نیست که می‌توانید از آن‌ها برای مقاصد دیگر (جز اطلاع‌رسانی) استفاده کنید. نه ویکی‌انبار و وبگاه‌های ویکی‌مدیا با صاحبان حقوق این آثار مرتبطند و نه ایشان استفاده از آن‌ها را در ویکی‌انبار تأیید کرده‌اند. در نتیجه، ویکی‌انبار نمی‌تواند اجازهٔ استفاده از آثار حفاظت‌شده را به شما بدهد. ریسک استفاده از این دست آثار غیرمادی متوجه خودتان است.

توجه کنید که ممکن است مطالب اینجا ناقض قانون کشور یا منطقه‌ای باشند که مطالب را از آنجا می‌بینید. ویکی‌انبار مشوق نقض هیچ قانونی نیست، اما چون این مطالب در سرورهایی واقع در ایالات متحدهٔ آمریکا ذخیره می‌شوند، با عنایت به حمایت‌های عمومی متمم اول قانون اساسی آمریکا و نیز بر اساس اصول اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر سازمان ملل متحد از آن مطالب میزبانی می‌شود.

شاید قوانین کشورتان به اندازهٔ قوانین آمریکا یا اصول منشور سازمان ملل متحد از آزادی بیان حفاظت نکند. پس در صورتی که به صفحات این دامنه لینک می‌دهید یا از اطلاعات موجود در اینجا به هر نحوی استفاده می‌کنید، آگاه باشید که ویکی‌انبار نمی‌تواند هیچ مسئولیتی در قبال نقض احتمالی قوانین محلی بپذیرد.

مطالب ویکی‌انبار را کارشناسان به طور مرتب بررسی نمی‌کنند. اگرچه خوانندگان می‌توانند اشتباه‌ها را تصحیح یا مطالب غلط را حذف کنند، موظف به انجام دادن این کارها نیستند. در نتیجه، کوچک‌ترین ضمانت ضمنی‌ای بابت مناسب بودن هیچ یک از مطالب اینجا برای هر مقصود یا استفاده‌ای داده نمی‌شود.

نمی‌توان از ویکی‌انبار هیچ‌گونه خسارتِ تبعی مطالبه کرد، چون ویکی‌انبار انجمنی متشکل از افراد داوطلب است که به منظور ارائهٔ مطالب متنوع کدباز و برخط آموزشی، فرهنگی، و اطلاعاتی، آزادانه به وجود آمده است. این اطلاعات رایگان به شما داده می‌شود، و هیچ توافق یا تفاهمی بین شما و ویکی‌انبار در رابطه با استفاده از این اطلاعات یا تغییر آن‌ها فرای اجازه‌نامهٔ کرییتیو کامنز یادکرد-اشتراک‌همسان ۳٫۰ سازگارنشده (CC-BY-SA) و پروانهٔ مستندات آزاد گنو (یا سایر پروانه‌های مشابه که برای پرونده‌ها انتخاب شده‌اند) وجود ندارد. همچنین اگر اطلاعاتی که به ویکی‌انبار یا یکی از پروژه‌های مرتبط افزوده‌اید تغییر داده یا ویرایش یا حذف شوند، مسئولیتی متوجه ویکی‌انبار نیست.

متشکریم که برای خواندن این صفحه وقت گذاشتید. امیدواریم از بودن در ویکی‌انبار لذت ببرید.