Commons:Hospoda U Commons

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search


Diskuse Wikimedia Commons v jiných jazycích:

Vítejte


Pod lípou

Tato stránka slouží k diskusím o činnostech, technických záležitostech a pravidlech Wikimedia Commons. Tato stránka má na Commons sloužit podobnému účelu jako na Wikipedii stránka Wikipedie:Pod lípou|Pod lípou. Protože Commons je mnohojazyčným projektem, tato českojazyčná stránka není hlavním diskusním prostorem projektu, ale slouží především pro vzájemnou komunikaci mezi českými uživateli Commons (zejména těmi, kteří dostatečně neovládají angličtinu), pro témata týkající se českých lokalizačních nástrojů nebo jiných specificky českých témat atd.

Celoprojektový význam má stránka Commons:Village pump v angličtině, samostatné diskuse existují i v dalších jazycích.

Často kladené otázky (FAQ):

  1. Vandalismus/Zamykání obrázků – Pokud chcete zamknout obrázek z Wikimedia Commons, který je často terčem vandalismu, připojte se na IRC kanál #wikimedia-commons na freenode.net a uveďte tam svou žádost.
  2. Porušení autorských práv – Pokud si myslíte, že nějaký soubor porušuje autorská práva, uveďte ho na Commons:Deletion requests. Pokud si nejste právním statutem souboru jisti, zeptejte se na Commons talk:Licensing.
  3. Pravidla ohledně autorských práv – Pokud tu chcete diskutovat o tom, proč není na Wikimedia Commons povoleno používání nesvobodný/výlučně nekomerčního obsahu, a chcete navrhnout, že by bylo dobré ho povolit, nepište sem. Byla by to ztráta času. Jedna z klíčových zásad Wikimedia Commons zní: „Povolen je jen svobodný obsah.“ Zkuste prosím toto pravidlo přijmout stejně jako zásadu nezaujatého úhlu pohledu na Wikipedii.
  4. Další často kladené otázky…

Poznámka: Diskuse jsou archivované v archivu.

Začít novou diskusi

Ořez vlajky FIBA Europe[edit]

Hrozí u ořezu vlajky FIBA z obrázku riziko s právy, tj. hraje tam roli přítomnost okolí? Vlajka by byla použitelná pro článek. Díky.--Kacir (talk) 23:44, 16 August 2017 (UTC)

Určitě neřezat, už takhle je to na hraně (resp. mírně za hranou) Commons:De minimis.--Jklamo (talk) 22:12, 19 August 2017 (UTC)
Díky.--Kacir (talk) 14:58, 20 August 2017 (UTC)

Identifikace osoby[edit]

Ahoj, uploadoval jsem fotku nedávno zemřelého Antonína Matznera, ale nejsem si svojí identifikací jeho osoby 100% jist. Můžete na to někdo mrknout a potvrdit, případně vyvrátit mi moji domněku? Na webu už ani nevidím žádnou obrazovou dokumentaci oné akce v říjnu 2009. Díky. Gumruch (talk) 00:09, 6 November 2017 (UTC)

Vzhledem k Google testu bych moc pochybností neměl.--Jklamo (talk) 12:52, 6 November 2017 (UTC)
Dík za názor, případné další vítány. Já jsem samozřejmě taky googloval, nezdála se mi úplně stejná brada :) a měl jsem pochybnosti i vzhledem k tomu, že jde o málo fotografovanou osobnost a že se lidi mění. Gumruch (talk) 22:44, 6 November 2017 (UTC)
Jako Jklamo. --Harold (talk) 20:57, 7 November 2017 (UTC)

Vítací stránka odkazuje na slovenský text[edit]

Nevím, zda nedošlo k chybnému přesměrování, nebo je to projev česko-slovenské vzájemnosti.--NoJin (talk) 22:30, 19 November 2017 (UTC)

Dvě identifikace[edit]

Ahoj, u tohoto souboru bych řekl, že je to podstavec Masarykova pomníku na Hradčanech, co myslíte?

A zajímalo by mě, co je zde za zámeček – řekl bych, že ne Libeňský zámek, spíš mi to přijde jako Rokoska. Gumruch (talk) 23:31, 13 December 2017 (UTC)

Ad Libeň: (@Leotard:)Mně to nepřipadá ani jako jedno, ani jako druhé. Obě stavby stojí na hřebeni, nikoliv v úbočí. Rokoska má jen 5 okenních os, zámek 9, na akvarelu je jich víc. V době vzniku akvarelu ovšem nezuřil právě realismus. --Uacs451 (talk) 06:14, 14 December 2017 (UTC)