Commons:Hospoda U Commons

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search


Diskuse Wikimedia Commons v jiných jazycích:

Vítejte


Pod lípou

Tato stránka slouží k diskusím o činnostech, technických záležitostech a pravidlech Wikimedia Commons. Tato stránka má na Commons sloužit podobnému účelu jako na Wikipedii stránka Pod lípou. Protože Commons je mnohojazyčným projektem, tato českojazyčná stránka není hlavním diskusním prostorem projektu, ale slouží především pro vzájemnou komunikaci mezi českými uživateli Commons (zejména těmi, kteří dostatečně neovládají angličtinu), pro témata týkající se českých lokalizačních nástrojů nebo jiných specificky českých témat atd.

Celoprojektový význam má stránka Commons:Village pump v angličtině, samostatné diskuse existují i v dalších jazycích.

Často kladené otázky (FAQ):

  1. Vandalismus/Zamykání obrázků – Pokud chcete zamknout obrázek z Wikimedia Commons, který je často terčem vandalismu, připojte se na IRC kanál #wikimedia-commons na freenode.net a uveďte tam svou žádost.
  2. Porušení autorských práv – Pokud si myslíte, že nějaký soubor porušuje autorská práva, uveďte ho na Commons:Deletion requests. Pokud si nejste právním statusem souboru jisti, zeptejte se na Commons talk:Licensing.
  3. Pravidla ohledně autorských práv – Pokud tu chcete diskutovat o tom, proč není na Wikimedia Commons povoleno používání nesvobodného/výlučně nekomerčního obsahu, a chcete navrhnout, že by bylo dobré ho povolit, nepište sem. Byla by to ztráta času. Jedna z klíčových zásad Wikimedia Commons zní: „Povolen je jen svobodný obsah.“ Zkuste prosím toto pravidlo přijmout stejně jako zásadu nezaujatého úhlu pohledu na Wikipedii.
  4. Další často kladené otázky…

Poznámka: Diskuse jsou archivované v archivu.

Začít novou diskusi

ŘSD[edit]

Může logo ŘSD spadat pod {{PD-textlogo}}? Děkuji za názor — Draceane talkcontrib. 14:28, 1 February 2018 (UTC)

Vzhledem k tomu znázornění křižovatky myslím spíše ne.--Jklamo (talk) 14:09, 5 February 2018 (UTC)
Dobrá. — Draceane talkcontrib. 19:48, 5 February 2018 (UTC)

Cross-wiki upload filter[edit]

Dobrý den, nelze mi do mého příspěvku vkládat foto.

prosím o povolení

Děkuji

Popsie — Preceding unsigned comment added by Popsie8 (talk • contribs) 23:03, 12 March 2018 (UTC)

Pomoc s autorskými právy ohledně File:Tvrzice CoA CZ.jpg[edit]

Chci doplnit stránky obce Tvrzice znakem a vlajkou. Autorem symbolů je Jan Tejkal. Od tohoto autora mám emailem ujištění, že oba symboly smím použít. Oba symboly mi navíc ještě poslal v lepším formátu - "png." Dále mi připojil i textové vysvětlení s významem prvků.

Prosím poraďte, jak vložit aby mi automatická autorská ochrana změny nesmazala.

Děkuji

--Luho11 (talk) 09:06, 13 March 2018 (UTC)

Nevím, co přesně bylo za problém, protože Váš soubor označil bot a šmahem správce smazal, ale mělo by to být nějak takto:

Tento soubor není mé vlastní dílo ->
Jako zdroj bych uvedl tento odkaz: https://rekos.psp.cz/detail-symbolu/id/2ad8e40d-d2ce-4b22-aed2-85b59dc3d5ab, i když prakticky je "zdrojem" e-mail, bude to podobný/stejný soubor.
Jako autora uvést pana Tejkala s odkazem na jeho wikidata pomocí [[:d:Q22893981|Jan Tejkal]]
A jako licenci "jiný výše neuvedený důvod" a vložit do okénka {{PD-CzechGov}}. Pak už by snad neměl být problém.--TFerenczy (talk) 11:48, 13 March 2018 (UTC)