Commons:Ndihma për Mediume/Macintosh

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Në gjuhë tjera:

Alemannisch | català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | français | galego | hrvatski | italiano | 日本語 | қазақша | 한국어 | Lëtzebuergesch | lietuvių | македонски | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | Kapampangan | polski | português | română | русский | slovenščina | shqip | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Nuvola apps aktion.png
Nuvola apps juk.png
Ndihma për veprimet dhe funksionimin e skedave të mediumeve të ndryshme në Commons

Skedat vizuale dhe tonike
Granny smith closeup.jpg Macintosh

Programe për intepretim të skedave

Për të interpretuar skedat tonike Ogg Vorbis dhe ato filmi Ogg-Theora në Mac ju nevojite njëri nga programet operuese të paraqitura më poshtë

  • MPlayer OS X

Shkoni këtu dhe shtypeni Download Now (7,7 MB).
pas shkarkimit shpaloseni barrën me programin Zip-Arkivi në amëzën që shfrytëzoni si punishte..

  • VLC media player

Shkoni këtu dhe përzgjidhni një lidhje nga versionet OS X të paraqitura aty e që ju përgjigjet sistemit operues që përdorni (13 MB; 7,3 MB).

Barrën e marrë të llojit "CD-Image" e vendosni në një interpretues mekanik virtual dhe nga aty kopjoni përmbajtjen e CD-së virtuale. Me programin që gjendet aty mund të interpretoni skedat tona.


Problemet dhe pyetjet e mëtutjeshme mund të i shtron në këtë faqe.