Commons:Ndihma për Mediume/Windows

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Në gjuhë të tjera:

Alemannisch | català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | français | galego | hrvatski | italiano | 日本語 | қазақша | 한국어 | Lëtzebuergesch | lietuvių | македонски | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | Kapampangan | polski | português | română | русский | slovenščina | shqip | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Nuvola apps aktion.png
Nuvola apps juk.png
Ndihma për veprimet dhe funksionimin e skedave multimediale të ndryshme në Commons

Skedat vizuale (video) dhe skedat tonike (audio)
Windows

Parakushtet

Së pari ju nevojitet një program interpretues. Zakonisht për këtë sistem operues përdoret interpretuesi i integruar Windows Mediaplayer. Po ashtu mund të përdoren edhe interpretues të tjerë me liçenca të lira si p.sh.m.: VLC media player.

Shtesat e nevojshme që duhen shkarkuar

Për të përorur VLC media player, ju nevojitet kodi Ogg Theora Codec.


Problemet dhe pyetjet e mëtejshme mund të shtrohen në këtë faqe.