Commons:Picture of the Year/2011/Eligibility/pl

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
  Picture of the Year
    The Sixth Annual Wikimedia Commons POTY Contest
Not voting.svg Thanks for your participation! The 2011 winners have been announced!


Czy jesteś uprawniony do głosowania? Kliknij, by sprawdzić.

Kto może głosować

By być uprawnionym do wzięcia udziału w głosowaniu, należy posiadać konto założone przed 1 kwietnia 2012 0:00:00 (UTC) oraz mieć więcej niż 75 edycji wykonanych przed 1 kwietnia 2012 0:00:00 (UTC), w którymkolwiek z aktywnych projektów Wikimedia.

Użytkownicy mogą głosować wyłącznie z konta spełniającego powyższe kryteria na Commons, albo w którymkolwiek innym z projektów Wikimedia. Aby skorzystać z konta utworzonego w innym projekcie, musi ono być przyłączone do konta użytkownika Commons poprzez mechanizm SUL.

Każdy użytkownik jest uprawniony do głosowania tylko z jednego konta, nawet jeżeli posiada więcej niż jedno konto spełniające warunki opisane wyżej.

Uwagi
  • Głosy oddane przez anonimowych użytkowników nie będą brane pod uwagę.
  • Każdy użytkownik jest uprawniony do głosowania tylko z jednego konta, nawet jeżeli posiada więcej niż jedno konto spełniające warunki opisane wyżej.
  • Dodatkowe głosy oddane przez tego samego użytkownika z więcej niż jednego konta, nie będą się liczyły.
  • Za ważne uznane zostaną wyłącznie głosy oddane przez użytkowników, którzy spełniają wyżej opisane kryteria, co zostanie sprawdzone przy pomocy narzędzia AccountEligibility.

Przebieg konkursu

Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch rundach:

1. runda
  • W pierwszej rundzie konkursu można oddawać głosy na wszystkie grafiki wyróżnione w roku 2011 jako grafiki na medal.
2. runda (finałowa)
  • Do drugiej rundy przechodzą 32 grafiki ze wszystkich kategorii, które w pierwszej rundzie zebrały największą ilość głosów.
  • Jeżeli w którejś z kategorii żadna grafika nie znajdzie się w grupie 32 prac z największą ilością głosów, by zapewnić różnorodność tematyczną, grafika z największą ilością głosów w tej kategorii zostanie dołączona do zbioru finałowego. W takim wypadku w rundzie finałowej znajdzie się więcej niż 32 grafiki.
Uwagi
  • Grafika, która zbierze największą ilość głosów w rundzie finałowej, zostanie ogłoszona grafiką roku (Picture of the Year). Spośród grafik finałowych zostaną również odznaczone grafiki, które zajęły drugie i trzecie miejsce.
  • Żadna grafika nie może zostać wykluczona z konkursu bez szczegółowej i merytorycznej dyskusji, o ile nie została ona usunięta zgodnie z zasadami projektu. Po rozpoczęciu rundy żadna grafika nie będzie dołączona do zbioru grafik konkursowych, nawet gdyby któraś z grafik z tego zbioru została usunięta.

Jak głosować

Wejdź na stronę galerii bieżącej rundy (link znajduje się w nagłówku strony) i przyjrzyj się dokładnie wszystkim znajdującym się tam grafikom. W pierwszej rundzie są one podzielone na odpowiednie kategorie związane z ich tematem. Wybierz grafikę, na którą chcesz oddać swój głos i kliknij przycisk „Głosuj”, znajdujący się pod tą grafiką.

Głos będzie zapisany automatycznie. Możesz to sprawdzić w swoim wkładzie. W przypadku wystąpienia problemów w funkcjonowaniu narzędzia obsługującego głosowanie, prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami zamieszczonymi na stronie FAQ. Jeżeli nie znajdziesz tam informacji pomocnych w rozwiązaniu problemu, zgłoś go na stronie raportowania błędów.
Jeżeli mechanizm automatycznego głosowania nie działa poprawnie, możesz oddać swój głos poprzez wstawienie następującego kodu: # [[User:{{subst:REVISIONUSER}}|]] w nowej linii, pod głosami innych użytkowników.

Zasady głosowania

1. runda - głosowanie wielokrotne
Każdy uprawniony użytkownik może zagłosować na więcej niż jedną grafikę.
Na każdą grafikę można oddać tylko jeden głos.
2. runda - jeden głos
Każdy uprawniony użytkownik może zagłosować na tylko jedną wybraną grafikę.
Jeżeli głosujący odda więcej niż jeden głos, liczył będzie się tylko głos oddany jako ostatni.