Commons:Picture of the Year/2012/Introduction/pl

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
  Picture of the Year 2012
   The Seventh Annual Wikimedia Commons POTY Contest

Thanks for your participation! The 2012 winners have been announced!


Siódma edycja dorocznego konkursu pt. Grafika Roku jest wydarzeniem, gdzie Obrazy Wyróżnione w ciągu (ostatniego) roku podlegają głosowaniu przez członków ze wszystkich projektów Wikimedia, w celu wskazania jednej Grafika Roku.

Kiedy głosować[edit]

Runda 1 POTY 2012 będzie trwać...
od
do
Runda 2
od
do


O mechanizmie głosowania[edit]

  • Pierwsze trzy dni to okres testowania wersji beta. Proszę sprawdzić, czy skrypt głosowania działa poprawnie.
  • Głosy w okresie testowym - pierwsze trzy dni - też się kwalifikują. Komisja będzie liczyć je, jak również głosy w okresie późniejszym.

Kto może głosować[edit]

Tylko kwalifikujący się użytkownicy mogą głosować. Musisz mieć więcej niż 75 edycji przed 2013-01-01 [UTC] na pojedynczym koncie projektu Wikimedia. Użytkownicy mogą głosować wyłącznie z konta spełniającego powyższe kryteria na Commons, albo w którymkolwiek innym z projektów Wikimedia. Aby skorzystać z konta utworzonego w innym projekcie, musi ono być przyłączone do konta użytkownika Commons poprzez mechanizm SUL.

Każdy użytkownik jest uprawniony do głosowania tylko z jednego konta, nawet jeżeli posiada więcej niż jedno konto spełniające warunki opisane wyżej.

W tym roku głosowanie wspomagane jest przez Narzędzie wymagające włączonej obsługi JavaScriptu i zapisywania danych w pamięci podręcznej przeglądarki. Biorąc udział w głosowaniu POTY 2012 wyrażasz zgodę na zapis danych dotyczących Twojego konta (jego zgodności z kryteriami uprawniającymi do głosowania) oraz tego, które pliki przeglądałeś i na które oddałeś swój głos.

Więcej informacji…

Jak głosować[edit]

Wejdź na stronę galerii Bieżącej Rundy (link znajduje się w nagłówku strony) i przyjrzyj się dokładnie wszystkim znajdującym się tam grafikom. W pierwszej rundzie są one podzielone na odpowiednie kategorie związane z ich tematem. Wybierz grafikę, na którą chcesz oddać swój głos i kliknij przycisk „Głosuj”, znajdujący się pod tą grafiką.

Głos będzie zapisany automatycznie. Możesz to sprawdzić w swoim wkładzie. W przypadku wystąpienia problemów w funkcjonowaniu narzędzia obsługującego głosowanie, prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami zamieszczonymi na stronie FAQ. Jeżeli nie znajdziesz tam informacji pomocnych w rozwiązaniu problemu, zgłoś go na stronie raportowania błędów.
Jeżeli mechanizm automatycznego głosowania nie działa poprawnie, możesz oddać swój głos poprzez wstawienie następującego kodu: # [[User:{{subst:REVISIONUSER}}|]] w nowej linii, pod głosami innych użytkowników.
W Rundzie 1 - głosowanie wielokrotne

W pierwszej rundzie konkursu można oddawać głosy na wszystkie grafiki wyróżnione w roku 2011 jako grafiki na medal.

Każdy uprawniony użytkownik może zagłosować na tylu kandydatów, ilu życzy sobie wesprzeć.
Na każdą grafikę można oddać tylko jeden głos, zdublowane głosy zostaną usunięte lub zignorowane podczas zliczania.
W Rundzie Finałowej - jeden głos
Każdy uprawniony użytkownik może oddać tylko jeden głos na jednego z Finalistów.
Jeżeli głosujący odda więcej niż jeden głos, liczył będzie się tylko głos oddany jako ostatni (najnowszy).


Gdzie głosować[edit]

Po prostu kliknij link do Galerii lub do Finalistów.