Com mons:خوش آمدید

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Welcome and the translation is 92% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Welcome and have to be approved by a translation administrator.

هدف ویکی‌انبار

ویکی‌انبار یک «انبار برای فایل رسانه» است که محتوای با پروانه آزاد رسانه‌ای (مثل کلیپ‌های ویدئویی) را در اختیار عموم قرار می‌دهد و این کار به زبان خودشان است. ویکی‌انبار یک انبار عمومی برای ویکی‌های مختلف بنیاد ویکی‌مدیا است ولی حتما نیاز نیست که عضو یکی از این ویکی‌ها باشید. ویکی‌انبار را افراد داوطلب اداره می‌کنند نه مجموعه‌دارهای پول‌طلب. نگاه ویکی‌انبار را در این صفحه بخوانید.

زه ویکی‌انبار از فناوری ویکی استفاده می‌کند و مثل ویکی‌پدیا همه می‌توانند ویرایش کنند. پرونده‌های موجود در ویکی‌انبار (انبار ویکی‌مدیا) بدون بارگذاری مجدد قابل استفاده برای تمام پروژه‌های ویکی است.

ویکی‌انبار که در سال ۲۰۰۴ کار خود را شروع کرد در کمتر از دو سال توانست به یک میلیون پرونده برسد. این پروژه هم اکنون ۹۷٬۹۷۹٬۶۷۶ پرونده و $2 مجموعه رسانه‌ای دارد. اطلاعات بیشتر درباره ویکی‌انبار را می‌توانید در تکذیبنامه و فراویکی بخوانید.

انبار ویکی‌مدیا رایگان است و همه می‌توانند عکس‌ها را کپی‌کنند، استفاده کنند و حتی تغییر بدهند به شرطی که به قوانین پدیدآورنده احترام بگذارند. قوانین پدیدآورنده بیشتر مربوط به چیزهایی مثل ذکر منبع اثر، انتشار کپی، انتشار با همان پروانه آزاد قبلی، الخ است. پایگاه داده ویکی‌انبار و متن‌هایش تحت پروانه Creative Commons Attribution/Share-Alike License هستند. اطلاعات مربوط به استفاده از پرونده های ویکی‌انبار را در استفاده از محتوای ویکی‌انبار در بیرون از انبار و گام‌های نخستین برای استفاده از پرونده‌های انباری می‌توانید بیابید.

همکاری

برای اینکه به ویکی‌انبار کمک کنید توسعه پیدا کند کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید.

همکاری در آثار

اگر شما یک عکاس ماهر هستید حتما با عکس هایتان به ما کمک کنید. اگر شما یک طراح و هنرمند هستنید نخست نگاه کنید به کدام پویانمایی ها و نمودارها بیشتر نیاز است.

همکاری در مهارت‌ها

غیر از بارگذاری پرونده کارهای دیگری نیز در ویکی‌انبار هست که می‌توانید انجام دهید:

با زمانی که دارید همکاری کنید

نیاز نیست که حتما یک هنرمند باشید یا نویسندگی‌تان برای نوشتن راهنماها خیلی خوب باشد. همین که احساس می‌کنید می‌توانید به ما کمک کنید و در خانه دست به کار می‌شوید کافی است.

سیاحت

ثبت‌نام در سامانه

بدون ورود به ویکی‌انبار قادر نیستید هیچ پرونده‌ای بارگذاری کنید پس بهتر است "ثبت نام کنید/وارد شوید" و با نام کاربر ی خودتان پرونده بارگذاری کنید. با این حال برای ویرایش صفحه‌ها الزامی به عضو شدن نیست. اگر قبلا حساب کاربری یکپارچه ایجاد کرده باشید با همان نام کاربری می‌توانید وارد شوید.

راهنمای نخستین گام‌ها

گام‌های نخستین و پرسش‌های رایج پس از ثبت نام به شما بسیار کمک خواهد کرد. به شما کمک می‌کند رابط کاربری‌تان را تنظیم کند (به زبان خودتان) و راه بارگذاری پرونده‌ها را بیاموزید و با سیاست پروانه آشنا شوید. برای مشارکت در اینجا به تخصص‌های فنی نیاز ندارید. برای تصمیم‌گیری و ارتباط با دیگران جسور باشید و فرض حسن نیت داشته باشید این یک ویکی است و کار با آن بسیار ساده است.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به ورودی کاربران بروید یا سوالات تان را در قهوه‌خانه یا از طریق کانال #wikimedia-commons webchat آی آر سی بپرسید.

پرونده‌های ویکی‌انبار با رده‌ها و نگارخانه‌ها دسته‌بندی شده است و یک نمای کلی از رده‌ها را در صفحه اصلی می‌توانید ببینید.

از الگوی بابل در صفحه کاربری خود استفاده کنید تا دیگران بدانند شما چه زبان‌هایی می‌دانید و چه توانایی‌های گرافیکی‌ای دارید. همه بارگذاریهای شما در یک نگارخانه شخصی ذخیره می‌شود. لطفا با تایپ ~~~~ نام خود را در صفحات بحث امضا کنید. اگر پرونده‌ها را از یک ویکی دیگر کپی می‌کنید از کامن هلپر استفاده کنید.

سرویس‌ها و نرم‌افزارهای بیشتر

If you want to upload large numbers of images, the program VicuñaUploader or Commonist will be helpful. If you need specific information on tools for viewing or editing our content please see the software page and tools page.

We hope that you will enjoy it here and that you will have fun.