Вікісховище:Вікі любить фольклор 2023/Часті питання

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Wiki Loves Folklore 2023/FAQ and the translation is 91% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Wiki Loves Folklore 2023/FAQ and have to be approved by a translation administrator.
Other languages:

Wiki Loves Folklore Logo.svg

Ласкаво просимо на конкурс «Вікі любить фольклор»!

Вікі Фольклор на вебсайті Вікі Фольклор у Facebook Вікі Фольклор у Twitter Вікі Фольклор у Instagram Вікі Фольклор у Telegram Вікі Фольклор на YouTube Список розсилки Вікі Фольклор

Що таке «Вікі любить фольклор 2023»?

Вікі любить фольклор 2023 — це міжнародний фотоконкурс, метою якого є документування матеріальної та нематеріальної культури та спадщини різних куточків світу. Вікі любить фольклор є продовженням минулорічного проєкту на тему народної культури. Конкурс триватиме з 1 лютого до 31 березня 2023 року.

Основною метою конкурсу є збір фотографій культурної спадщини для ілюстрування статей у всесвітній вільній енциклопедії Вікіпедія та інших проектах Фонду Вікімедіа. Подані на конкурс фотографії мають відповідати темі, хоча конкурс не обмежується жодним офіційним списком природоохоронних територій, що означає, що більшість учасників і учасниць зможуть знайти кілька відповідних тем, близьких до теми, підкреслюючи народну культуру свого краю. Минулого року нашою темою були фестивалі, ритуали та церемонії для документування культурної спадщини. Цього року ми повернулися до фольклорної спадщини. Були організовані конкурси в різних регіонах на національному рівні, такі як «Вікі любить культуру», «Вікі любить фестивалі», «Вікі любить народну культуру», «Вікі любить спадщину» для документування культури.

Цей культурний фотоконкурс надає можливість фотографам зі всього світу задокументувати культуру різних куточків світу.

Що таке нематеріальна спадщина?

https://ich.unesco.org/en/convention#art2 «Нематеріальна культурна спадщина» проявляється, серед іншого, у таких областях:

(a) усні традиції та вираження, включаючи мову як засіб нематеріальної культурної спадщини;
(b) виконавське мистецтво;
(c) соціальні практики, ритуали та святкові події;
(d) знання та практики, що стосуються природи та всесвіту;
(e) традиційне ремесло.

Що таке «Вікі любить фольклор 2023»?

З 2019 року брали участь понад 158 країн, і ми сподіваємося, що цього року ми зможемо об’єднати культурну спадщину з різних куточків світу, включно з недостатньо представленими регіонами без організованих філій.

Проект буде проходити на міжнародному рівні. Проте деякі спеціальні заходи (рекламні заходи, комунікація тощо) будуть проводитися в деяких країнах за участю афілійованих компаній у їхніх регіонах.

Ви також можете самостійно організувати конкурс у своїй країні/регіоні від імені вашої організації/філії. Зв’яжіться з нашою міжнародною командою або напишіть нам на адресу support@wikilovesfolklore.org, щоб дізнатися більше про організацію на місцевому рівні.

Що станеться з фотографіями після їх завантаження?

Усі зображення та медіафайли, які використовуються у Вікіпедії, завантажуються на вебсайт під назвою Вікісховище. Це велика база даних зображень, аудіо та відеофайлів. Усі ці мультимедійні файли публікуються під вільними ліцензіями – це означає, що вони можуть вільно використовуватися будь-ким за умови вказання авторства та зазначення назви вільної ліцензії (за тією самою ліцензією). Додаткову інформацію про ліцензування Вікісховища читайте тут.

Що таке «Вікі любить народну культуру»?

«Вікі любить народну культуру» — це колишній фотоконкурс, присвячений туристичним фестивалям. Він був організований Вікімедіа Іспанія між 2016 і 2020 роками, і у різні роки до нього долучилися 228 людей, які подали 6039 фотографій. Мета конкурсу полягала в тому, щоб отримати глобальне та унікальне бачення фольклору Іспанії через ті фестивалі або свята, які оголошені міжнародними, національними, регіональними, провінційними та місцевими туристичними інтересами (релігійні свята, карнавали, популярні фестивалі, історичні відпочинок, гастрономічні фестивалі ...). «Вікі любить народну культуру» тепер є частиною «Вікі любить фольклор» з 2023 року.

Що таке Wiki Loves Falles?

Wiki Loves Falles 2023 — це фотоконкурс, присвячений Фальясу, найвідомішому туристичному фестивалю у Валенсії та її внутрішніх районах. Його організовує L’Etno в рамках проекту GLAM-Wiki з 2017 року в партнерстві з кампанією «Вікі любить народну культуру». Метою конкурсу було отримати фотографії та написати статті про Фальяс, фестиваль, особливості якого дуже привабливі для фото- та відеозйомки. Wiki Loves Falles тепер є частиною «Вікі любить фольклор» з 2022 року.

Як мені взяти участь?

Це насправді легко і весело! Взяти участь можна двома способами:

  • Ви можете брати участь у самому конкурсі! Візьміть камеру (або будь-який відповідний пристрій) і зробіть фотографії, відеокліп чи звуковий файл. Завантажте Ваші медіафайли!
  • Будьте учасником місцевої події! У цьому випадку перегляньте Локальні заходи. Якщо ви хочете організувати власні події (будь ласка, зробіть це!), перегляньте FAQ організаторів.

Ви також можете допомогти, зробивши фотоконкурс Вікі любить фольклор більш доступним для більшої кількості людей у світі, забезпечивши переклад вашою мовою. Щоб допомогти, перейдіть до Вікі любить фольклор/Переклади.

Які технічні вимоги до зображень?

Загальних технічних вимог до зображень немає. Усі власноруч зроблені фотографії, які відповідають іншим основним правилам і відповідають сфері Вікісховища, будуть прийняті до участі в конкурсі. Основна мета «Вікі любить фольклор» — зібрати якомога більше зображень, які можна використовувати у Вікіпедії. Якісні зображення мають важливе значення для успіху вашого подання та конкурсу. Щоб отримати поради та підказки щодо того, як отримати якісне зображення для Вікісховища, перегляньте ці вказівки:

Яке програмне забезпечення використовуватиметься для завантаження зображень?

Ми будемо використовувати UploadWizard зі спрощеними налаштуваннями під «Вікі любить фольклор».

Зображення можна завантажувати й за допомогою інших інструментів (напр., Commonist), але це вимагає додаткових знань вікірозмітки та й самого Вікісховища.

Щоб завантажити зображення, скористайтеся цим посиланням (або синьою кнопкою на головній сторінці конкурсу).

Як позначати зображення?

Усі зображення, завантажені за допомогою спеціального майстра завантаження, буде розміщено в Category:Images from Wiki Loves Folklore 2023. Якщо ви не використовуєте спеціалізовану кампанію завантаження (upload wizard), будь ласка, додайте шаблон {{Wiki Loves Folklore 2023}}' до тегів, щоб ми могли ідентифікувати зображення як частину конкурсу.

Де відбуватимуться спеціальні заходи?

Афіліати, які хотіли б проводити заходи для презентації Вікісховища та організовувати фотопрогулянки, сеанси масового завантаження чи інші події, можуть указати себе тут.

Натисніть тут, щоб отримати більше інформації та зв’язатися з локальними організаторами.

Як мені зв'язатись з вами?

Натисніть тут, щоб отримати більше інформації та зв’язатися з міжнародними організаторами: Commons talk:Wiki Loves Folklore 2023.

Зв'яжіться з нами на наших каналах:

Де ставити запитання?

Основним місцем для запитань і пропозицій є 'Сторінка обговорення WLF 2023 (використовуйте мову, якsq ви віддаєте перевагу, ми любимо різноманітність і знайдемо рішення, щоб допомогти вам будь-якою мовою).

Для проблем, пов’язаних із певною країною, скористайтеся Країнами-учасницями за посиланням у розділі вище «Organize» (різні мови).

Інші місця, де можна отримати допомогу

Вікі Фольклор на вебсайті Вікі Фольклор у Facebook Вікі Фольклор у Twitter Вікі Фольклор у Instagram Вікі Фольклор у Telegram Вікі Фольклор на YouTube Список розсилки Вікі Фольклор

Переможці

Буде 15 (3+10+1+1) медіа-переможців!

Я не хочу подарункових ваучерів. Чи можу я отримати приз готівкою?

Ні, немає можливості отримати приз готівкою

Я забув використати ваучер вчасно. Мені отримати ще один?

Ні, ми не можемо надіслати інший ваучер, якщо ви не можете його використати з будь-якої причини.

Невеличке доповнення

Організатори конкурсу Wiki Loves Folklore залишають за собою право змінити ці правила або скасувати конкурс на власний розсуд, навіть після його початку. Організатори не несуть жодної відповідальності за надання будь-яких призів спонсорами, а також будь-якої юридичної відповідальності щодо цього конкурсу. Ані правила, ані будь-що на цих сторінках не є пропозицією встановити юридичні відносини з будь-яким із організаторів. Члени журі та континентальні організатори не мають права на отримання нагород (хоча вони можуть подавати зображення на конкурс, не претендуючи на нагороди).