Commons:Wiki Science Competition 2019 in Ukraine

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search


Конкурс наукових зображень 2019
Конкурс наукових зображень 2019
.
Конкурс наукових фотографій 2019
в Україні

 Завантаження зображень

Ідея[edit]

Культура не може існувати без науки. Недостатньо лише говорити про науку — треба її показувати. Тому виникає потреба зробити та поділитися науковими зображеннями. Саме з такої причини виникає необхідність конкурсу наукових фотографій. Вперше такий конкурс проходив восени 2015 року, українська частина відбулася у жовтні.

Конкурс наукових фотографій — це міжнародний фотоконкурс, що проводиться цього року з 1 по 30 листопада 2019 року. Мета — зібрати фотографії, що документують світ науки: зображення, що показують об'єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їх дослідницьке обладнання. Конкурс організовує Громадська організація Вікімедіа Україна — некомерційна організація, яка займається популяризацією Вікіпедії та її сестринських проєктів в України, а також сприяє розвитку їх спільнот.

Цей конкурс прийшов до Вікіпедії, тому що Вікіпедія — це активне середовище, спрямоване на накопичення та розповсюдження знань, які є вільними та доступними для всіх. Такі засади роблять Вікіпедію гарною платформою для публікації наукових фотографій. Відкритий доступ, зацікавленість спільноти та користувачів Вікіпедії в інформації та загальна надійність — це лише деякі з рис вільної енциклопедії, які роблять її привабливим середовищем задля популяризації науки загалом та наукових зображень зокрема. Визначною особливістю Вікіпедії є її здатність розповсюджувати знання, а наукові фотографії оцінюються як насичений носій інформації, що робить співпрацю між спільнотою Вікіпедії та науковими фотографами вигідною для обох сторін. Конкурс наукових фотографій — це поштовх для формування стійких взаємовідносин між ними.

Паралельно в Вікіпедії відбувається WikiScience Contest 2019:Конкурс статей з науки на теми археології, біології та фізики. Конкурс організовано для популяризації науки та поліпшення ілюстрації статей Вікіпедії на наукову тематику. Він є логічним наслідком завантаження на Вікісховище декількох тисяч наукових зображень під час Європейського конкурсу наукових фотографій 2015, конкурсу наукових фотографій 2016 та міжнародного конкурсу Wiki Science Competititon 2017.

Часові рамки[edit]

Період подання зображень триватиме із 1 по 30 листопада 2019 включно.

Ви можете під час конкурсу завантажити довільну кількість фотографій.

Оцінювання[edit]

Оцінювати роботи буде кваліфіковане журі, яке складається зі спеціалістів у різних галузях науки.

Див. також[edit]

Посилання[edit]