Вікісховище:Вікідані

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of a page Commons:Wikidata and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Wikidata and have to be approved by a translation administrator.

Other languages:
العربية • ‎čeština • ‎dansk • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎español • ‎suomi • ‎français • ‎日本語 • ‎한국어 • ‎македонски • ‎नेपाली • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎українська • ‎中文
Логотип Вікіданих

Вікідані — проект Вікімедіа для створення відкритої та спільної бази даних. Проект слугує для даних тим самим, що й Вікісховище для медіафайлів: він централізує доступ і управління структурованими даними, наприклад, інтервікі-посилання та статистичну інформацію. Вікідані містять дані на всіх мовах проектів Вікімедіа. Вони також розгорнуті на Вікісховищі (з вересня 2013 року).

Щоб отримати більше інформації див. Коротке ознайомлення з Вікіданими.

Вікісховище на Вікіданих

Інформація про Вікісховище зберігається на Вікіданих у двох формах: як Посилання на сайти, і як твердження на сторінках елементів.

Посилання на сайти

Посилання визначають мапування між вікісторінками та елементами Вікіданих 1-до-1. Вони додаються та редагуються в правій частині сторінки елемента Вікіданих. Традиційно, елементи на кшталт статей можуть містити лише посилання на сторінки галерей на Вікісховищі, а елементи на кшталт категорій — лише посилання на категорії на Вікісховищі. Посилання на сайти використовуються для заповнення розділу міжмовних посилань на бічній панелі сторінки (хоча це можна обійти локально через код на сторінці). З грудня 2014 року вони також ідентифікують єдиний елемент на Вікіданих, з якого шаблони отримують інформацію на сторінці шаблону чи галереї. (Більше гнучкості в доступі до інформації Вікіданих мало бути досягнуто навесні 2015.)

З елементів Вікіданих можна давати посилання лише на галереї та категорії Вікісховища, і лише з елементів на кшталт статей та категорій, відповідно.

Твердження

Інший спосіб, в який інформація з Вікісховища зберігається на Вікіданих, це через використання тверджень, які можуть зчитуватись шаблонами і програмами, що мають доступ до Вікіданих. Твердження можна додавати і редагувати з лівого боку сторінки елемента на Вікіданих. Деякі з них подано нижче:

Твердження, що ведуть на сторінки Вікісховища

Назва ID Тип даних Опис
Категорія на Вікісховищі P373 Рядок назва сторінки категорії на Вікісховищі (без префікса «Category»), що містить файли, пов'язані з цим елементом статті чи категорії
Галерея на Вікісховищі P935 Рядок назва сторінки галереї на Вікісховищі, що містить файли, пов'язані з цим елементом статті чи категорії
Сторінка в просторі «Creator» на Вікісховищі P1472 Рядок назва шаблону творця на Вікісховищі (без префікса «Creator»), що містить інформацію, пов'язану з цим елементом статті про особу
Шаблон інституції на Вікісховищі P1612 Рядок назва шаблону інституції на Вікісховищі (без префікса «Institution»), що містить інформацію, пов'язану з цим елементом статті про організацію

Твердження, що ведуть на медіафайли Вікісховища

Назва ID Тип даних Опис
зображення P18 Медіафайл Вікісховища зображення, на якому показано суб'єкт (особу, вид тощо); якщо потрібно більше опису, слід використовувати конкретніші властивості, напр., підпис (P109), зображення логотипа (P154), зображення карти розташування (P242) і деталізованої карти (P1621)
відео P10 Медіафайл Вікісховища релевантний відеофайл
аудіо P51 Медіафайл Вікісховища релевантний звуковий файл
аудіофайл вимови P443 Медіафайл Вікісховища звуковий медіафайл з вимовою на Вікісховищі
запис голосу суб'єкта P990 Медіафайл Вікісховища аудіофайл, що репрезентує голос особи або персонажа
файл скану P996 Медіафайл Вікісховища файл на Вікісховищі, пов'язаний із вмістом джерела/книги/звіту

Щоб переглянути повний список властивостей з типом даних «commonsMedia» див. список властивостей на Вікіданих, і сортуйте за типом даних. Або перегляньте wikidata: Special:ListProperties?datatype=commonsMedia.

Властивості, що пов'язують елементи статей з елементами категорій

Назва ID Тип даних Опис
основна категорія теми P910 Елемент ідентифікатор для елемента категорії, що містить посилання на категорію на Вікісховищі та категорії в кожній Вікіпедії, які вважаються основними категоріями для цієї теми
основна тема категорії P301 Елемент ідентифікатор для елемента статті, що містить посилання на статті в кожній Вікіпедії, які вважаються основними статтями для цієї категорії. Ідентифікований елемент також міститиме посилання на будь-які пов'язані сторінки галерей на Вікісховищі.

Вікідані на Вікісховищі

  • Help:Interlanguage links
  • {{On Wikidata}} дозволяє додавання додаткових посилань на елементи Вікіданих зі сторінки Вікісховища

Посилання