File:Factory icon.svg

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 746 × 695 пиксели, големина: 1 КБ)

Опис[уреди]

Опис
Čeština: Ikona průmyslu
Deutsch: Symbol für eine Fabrik
English: Icon for a factory
Nederlands: Symbool voor een fabriek
Датум chris 14:08, 9 November 2009 (UTC)
Извор File:Průmysl.GIF
Автор Original by Tichovský Petr, vector by chris
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

Лиценцирање[уреди]

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:11, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 10:11, 2 октомври 2012746 × 695 (1 КБ)Palosirkka (разговор | придонеси)Scrubbed with http://codedread.com/scour/
14:08, 9 ноември 2009Минијатура на верзијата од 14:08, 9 ноември 2009746 × 695 (4 КБ)Chrkl (разговор | придонеси){{Information |Description={{mld |de=Symbol für eine Fabrik |en=Icon for a factory |cs=Ikona průmyslu }} |Source=File:Průmysl.GIF |Date=~~~~ |Author=Vector by ~~~ |Permission= |other_versions= <gallery> File:Průmysl.GIF </gallery> }} [[Category:F
  • За жал, не можете да презапишете врз сликава.

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци