File:Frans I von Habsburg.jpg

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.966 × 2.639 пиксели, големина: 1,15 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Опис[уреди]

Уметник
(probably Mytens)
Опис
Portrait of Francis I, Holy Roman Emperor (1708-1765)
Датум XVIII век
date QS:P571,+1750-00-00T00:00:00Z/7
Техника масло
medium QS:P186,Q296955
непознат
Unknown
Извор/Фотограф непознат
Unknown source

Лиценцирање[уреди]

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:49, 6 април 2006Минијатура на верзијата од 23:49, 6 април 20061.966 × 2.639 (1,15 МБ)Carolus (разговор | придонеси)no rights age
  • За жал, не можете да презапишете врз сликава.

Податотекава се користи во следниве 4 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.