File:Mölln 17.jpg

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(480 × 640 пиксели, големина: 60 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Опис[уреди]

Опис

Blick auf die Möllner Altstadt vom gegeüberliegenden Ufer des Stadtsees aus

Датум
Извор сопствено дело
Автор Peng 11:37, 6 September 2006 (UTC)
Други верзии

?

Лиценцирање[уреди]

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:37, 6 септември 2006Минијатура на верзијата од 11:37, 6 септември 2006480 × 640 (60 КБ)Peng (разговор | придонеси){{Information |Description=Blick auf die Möllner Altstadt vom gegeüberliegenden Ufer des Stadtsees aus |Source=me |Date=Aug. 2006 |Author=~~~~ |Permission=yes |other_versions=? }} Category:Mölln, Germany
  • За жал, не можете да презапишете врз сликава.

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци