File:Will of Mihail Hadzhistoilkov from Kumanovo, 1 September 1918.pdf

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.239 × 1.752 пиксели, големина: 647 КБ, MIME-тип: application/pdf, 2 страници)

Описи

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Опис[уреди]

Опис
Македонски: Пример за тестамент од 1918 година, од град Куманово.
English: Will of Mihail Hadzhistoilkov from Kumanovo, 1 September 1918.
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање[уреди]

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain
Flag of Macedonia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:45, 31 март 2016Минијатура на верзијата од 10:45, 31 март 20161.239 × 1.752, 2 страници (647 КБ)Violetova (разговор | придонеси)User created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци

Структурирани податоци

Предмети прикажани на податотекава

прикажува