Help:Конвертація відео

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Shortcut: Help:CV

Довідки щодо конвертації відеофайлів іншими мовами:

Вікісховище приймає відеофайли, які належать до його сфери, такі як навчальні відео, і які зберігаються у вільному форматі файлу, ними наразі є лише WebM та Ogg Theora (при цьому WebM є більш бажаним).

Однак, більшість відеофайлів доступних в інтернеті або створених записувальними пристроями, зберігаються в інших форматах, тому необхідна конвертація. Спільнота Вікімедіа бажає заохочувати використання вільного програмного забезпечення із відкритим кодом. Серед програм, які можуть використовуватись для конвертації відеофайлів, є Miro Video Converter, aTube Catcher та Avidemux. Кожна з них має свої обмеження та недоліки і може не спрацювати для деяких файлів. Конвертація відео досі є темою, яка потребує дослідження та тестування.

Слід одразу зазначити, що процес може стати технічно складним, особливо коли застосовуються складні налаштування або коли використовуються інтерфейси командного рядка, але все одно залишається можливість здійснити конвертацію в додатках із інтерфейсами дружніми до користувача, із використанням налаштувань за замовчуванням.

Найпростіший метод для більшості користувачів[edit]

Найпростішим способом завантажити відеофайл до Вікісховища є:

 1. Знайдіть відеофайл, який ви хочете завантажити:
  1. Переконайтесь що ви або самі маєте авторські права на відеофайл і бажаєте його опублікувати під вільною ліцензією, або відеофайл і так вже має ліцензію вільну від авторського права.
  2. Переконайтесь що відео належить до сфери проєкту.
 2. Завантажте відеофайл на комерційний відеохостинг Vimeo:
  1. Ви маєте створити обліковий запис на Vimeo.
  2. Кожен користувач може безкоштовно використовувати до 500 Мб на тиждень.
  3. Vimeo може приймати всі загальновживані формати файлів, в повній роздільній здатності.
  4. Ви можете поставити в налаштуваннях Vimeo щоб всі ваші відео позначались ліцензією Creative Commons.
 3. Після того, як ви завантажили відеофайл на Vimeo, використайте інструмент video2commons щоб конвертувати відеофайл у вільний формат та імпортувати його до Вікісховища:
  1. Конвертація відбувається в хмарі на сервері Вікімедії.
  2. Непотрібно встановлювати чи налаштовувати програмне забезпечення.
 4. Тепер відеофайл знаходиться на Вікісховища, завершіть процес завантаження:
  1. Додайте категорії, виправте метадані.
  2. Інтегруйте відео до інших проєктів Вікімедіа.

Існує інший спосіб конвертації відеофайлів. Якщо ви працюєте на платформі Ubuntu, натисніть Applications -> Sound&Videos-> Transmageddon video transcoder щоб конвертувати відеофайл із одного формату до іншого.

Основні підказки щодо конвертації[edit]

 • Завантажуючи відеофайл (для використання у Вікіпедії), TimedMediaHandler самостійно створить версії файлу із різними роздільними здатностями, тому вам не потрібно завантажувати окремі версії для користувачів із слабким інтернетом. Наполегливо рекомендується завантажувати відео у найкращій доступній якості (із найбільшою роздільною здатність та кількістю кадрів на секунду). Якщо створений вами відеофайл вийшов розміром більшим за 100 Мб, ви маєте використовувати Майстер завантаження (або інші інструмент, який підтримує порційні завантаження), що дозволить вам завантажити файли розміром до 4 Гб. Або ж ви можете завантаження з боку сервера (для цього зверніть до користувача із розширеними повноваженнями).
 • WebM є найбільш бажаним форматом, але, будь ласка, не конвертуйте Ogg Theora в нього без нагальної необхідності, оскільки Ogg Theora теж підтримується.
 • Деякі інструменти після конвертації в Theora видадуть файл із форматом .ogg. Будь ласка, поміняйте в назві файлу формат на .ogv. Також не забудьте поміняти формат на .ogv і при завантаженні, оскільки завантажувач може помилково змінити формат назад на .ogg.

Онлайн-інструменти для конвертації[edit]

Video2commons[edit]

Video2commons є інструментом для завантаження відеофайлів до Вікісховища за наданою URL-адресою файлу. Цей інструмент автоматично конвертує відеофайл у формат сумісний із Вікісховищем. Крім цього, в ньому є такі функції як прибирання звуку, субтитрів, перетворення відео на аудіофайл. Інструмент використовує OAuth для входу до облікового запису. Опис цього інструменту можна знайти на сторінці Commons:video2commons/uk.

Internet Archive[edit]

Internet Archive має інструмент для завантаження відеофайлів, який автоматично конвертує їх в декілька інших форматів, включно із ogg.

Convert-video-online.com[edit]

Convert-video-online.com дозволяє завантажувати відеофайли розміром до 2 Гб. Швидкість завантаження залежить від швидкості підключення до інтернету. Це є безкоштовний веб-додаток, який дозволяє змінювати формат відеофайлу, його роздільну здатність чи розмір прямо в браузері. Всі функції додатка є безкоштовними, кількість конвертованих файлів необмежена. Крім того, нема потреби реєструватися.

Online-convert.com[edit]

Video.online-convert.com дозволяє завантажувати відеофайли розміром до 100 Мб (якщо без реєстрації). Інструмент конвертує відео і видасть посилання для завантаження результату.

Інструменти для Windows[edit]

Див. також[edit]