MediaWiki:Uploadtext/plfromgov

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Flag of the United States.svg
Ten formularz służy jedynie do przesyłania plików pochodzących z amerykańskich źródeł rządowych. W celu przesłania pracy stworzonej przez autorów z takimi nie związanych, prosimy o skorzystanie z innego formularza.


Wedle amerykańskich regulacji prawnych pewne prace, których autorami są pracownicy rządowi, a przeznaczone do użytku publicznego, nie podlegają prawu autorskiemu i należą tym samym do domeny publicznej.

Grafiki i zdjęcia zamieszczone na internetowych stronach rządu USA oraz agencji rządowych niekoniecznie muszą jednak należeć do domeny publicznej; zawsze sprawdzaj, czy nie są chronione prawem autorskim.

Prace będące dziełem amerykańskiego rządu federalnego należą do domeny publicznej. Nie dotyczy to jednak rządów stanowych. Poszczególne stany mają własne, często odrębne, uregulowania prawne. Pełna lista odpowiednich szablonów znajduje się na stronie Commons:Copyright tags#United States.


Przesyłając na Commons pracę z amerykańskich źródeł rządowych zawsze linkuj do strony internetowej, z której pochodzi praca lub wyjaśnij, w jaki sposób do niej dotarłeś/łaś i zidentyfikowałeś/łaś ją jako rządową. Jeśli nie da się potwierdzić, że dana praca jest dziełem rządowym, najprawdopodobniej zostanie ona usunięta z zasobów Commons.