Template:Attribution metadata from licensed image/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Watermark removed.svg
Информациите за припишување како името на авторот, е-пошта, мрежно место или потпис, коишто претходно биле на самата слика, сега се преместени во метаподатоците на сликата и/или страницата за опис на сликата. Ризницата е против видливи текстуални информации на самите слики. Ако пак не сакате сликава да се користи без тие информации на самата слика, и ако таа не е во јавниот домен или под услови за слободно користење, тогаш можете да побарате да биде избришана.

Indonesia | العربيَّة | Boarisch | беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | eesti | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | italiano | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | slovenščina | Türkçe | 中文 | +/−

НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Attribution metadata from licensed image}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Attribution metadata from licensed image}} instead!