Template:Be civil/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Català | Čeština | Deutsch | English | Español | Suomi | Français | Galego | עברית | Magyar | 日本語 | Македонски | മലയാളം | Nederlands | Polski | Português | Русский | Svenska | Українська | +/−


Dialog-warning.svg
Многу е важно да останете смирени, особено кога одговарате на коментари упатени против вас или вашите уредувања. Личните напади и пореметувачките коментари само ја разгоруваат ситуацијата; ве молиме бидете смирени и запомнете дека ако треба, Википедија ќе преземе мерки против неразумните и престапниците. Повратните удари само можат да ги задоволат троловите или да разлутат други корисници, и сето ова води до лоша атмосфера и општо незадоволство. Ве молиме потрудете се да останете учтиви во вашите коментари. Ви благодариме!
НАПОМЕНА: Не користете го овој шаблон непосредно!! Ова служи само за превод. Користете го шаблонот {{Be civil}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Be civil}} instead!