Template:Delete/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Nuvola apps important.svg
Поднесено е барање за бришење на оваа страница или податотека. За да го продискутирате ова, одете тука.
Не ја остранувајте оваа ознака сè додека барањето не е затворено.

Причина за барањето: Нема наведено причина. Наведувањето на причина е ЗАДОЛЖИТЕЛНО. Во спротивно оваа страница ќе заврши во Category:Incomplete deletion requests.
Ако предлошкава е поставена бидејќи сте стиснале на „Предложи за бришење“ (Nominate for deletion) во левото мени, проверете дали се создадени сите неопходни страници. Ако не се создадени по неколку минути, или пак ако сте ја поставиле предлошкава рачно, тогаш треба да ги преземете следните чекори:
  1. Одете на потстраницата за барања за бришење, и вметнете го следниов код:
    {{subst:delete2|image=Template:Delete/mk|reason=(причина за бришење) --~~~~}}
  2. Одете на дневникот на барања за бришење и вметнете го следниов код на дното:
    {{subst:delete3|pg=Template:Delete/mk}}
  3. Известете го подигачот на податотеката или создавачот на страницата со тоа што ќе до вметнете следниов код во неговата страница за разговор:
    {{subst:idw|Template:Delete/mk}} --~~~~
  4. Покрај ова, препорачливо е да проверите кои проекти ја користат податотеката и потоа да ја отстраните, и ако е можно, да ја замените со подобра податотека.

За групни бришења: Ако сакате да предложите неколку поврзани слики, тогаш поднесете барање за групно бришење со тоа што рачно ќе додадете {{delete|причина|име_на_групата}} на секоја од страниците и потоа ќе ги проследите горенаведените чекори. (Помош за групни барања)


Напомена: Оваа предлошка е наменета за барања кои треба прво да се продискутираат за да можат да се избришат. За брзи бришења, можете да користите {{speedy|причина}}.


Afrikaans  azərbaycanca  Bahasa Indonesia  català  čeština  dansk  Deutsch (Sie-Form)‎  Deutsch  English  español  Esperanto  estremeñu  euskara  français  galego  hrvatski  interlingua  italiano  Lëtzebuergesch  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  occitan  polski  português  português do Brasil  română  shqip  sicilianu  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Zazaki  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  српски / srpski  тоҷикӣ  українська  հայերեն  नेपाली  हिन्दी  বাংলা  ಕನ್ನಡ  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Delete}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Delete}} instead!